20
Јаневски Голот дојде предоцна

Јаневски: Голот дојде предоцна

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски беше делумно задоволен од играта која ја пружи неговиот тим во второто полувреме при 2:1 поразот од Зенит во Русија.

Зенит  Вардар 2 1 ФОТОГАЛЕРИЈА

Зенит - Вардар 2:1 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Спорт

Вардар го доживеа петтиот пораз во групната фаза на Лига Европа. Загуби на гостувањето кај Зенит со 2:1. „Црвено-црните“ имаа лошо прво, а нешто подобро второ полувреме кога и го дадоа голот.

Лига Европа Храбро издание на Вардар против Зенит еврогол на Блажевски

Лига Европа: Храбро издание на Вардар против Зенит, еврогол на Блажевски!

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Вечерва во Ст. Петерсбург петти пораз по ред за македонскиот шампион во дебитантската сезона во Лига Европа. Избраниците на тренерот Чедомир Јаневски се покажаа во досега најдобро издание во групата Л, во Русија загубија минимално со 2:1 од Зенит.

Лига Европа Храбро издание на Вардар против Зенит еврогол на Блажевски

Лига Европа: Храбро издание на Вардар против Зенит, еврогол на Блажевски!

пред 4 месеци - Република - Спорт

Вечерва во Ст. Петерсбург петти пораз по ред за македонскиот шампион во дебитантската сезона во Лига Европа. Избраниците на тренерот Чедомир Јаневски се покажаа во досега најдобро издание во групата Л, во Русија загубија минимално со 2:1 од Зенит.

Јаневски Одигравме далеку подобро отколку во Скопје

Јаневски: Одигравме далеку подобро отколку во Скопје

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Ако ги споредиме двата меча против истиот противник секако дека сум презадоволен од она што вечерва го одигравме - изјави по мечот со Зенит, тренерот на Вардар,Чедомир Јаневски.

Гачевски му создаде проблеми Новинарите го сардисаа Дзјуба за промашениот пенал овој зема пита и си замина

Гачевски му создаде проблеми: Новинарите го сардисаа Дзјуба за промашениот пенал, овој зема пита и си замина

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Ѕвездата на рускиот гигант Зенит ќе го памети вардаровиот голман. Филип Гачевски одлично му одбрани пенал на Артем Дзјуба...

Јаневски Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Лига Европа претрпе пораз вечерва „црвено-црните“ загубија 2:1 од руската екипа Зенит.

Манчини Одигравме одличен меч можевме и повеќе голови да постигнеме Дзјуба научи важна лекција

Манчини: Одигравме одличен меч, можевме и повеќе голови да постигнеме, Дзјуба научи важна лекција...

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на рускиот гигант е задоволен од изданието на неговите избраници во победата против Вардар. Зенит славеше со 2-1...

Вардар минимално поразен во Петроград

Вардар минимално поразен во Петроград

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар го претрпе и петтиот пораз во петтиот настап во групата Л од Лигата на Европа, откако на гостувањето кај Зенит Санкт Петербург загуби со 2:1 на прекрасниот „Крестовскиј“.

Достоен пораз на Вардар

Достоен пораз на Вардар

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Актуелниот шампион на Македонија за нијанса го поправи впечатокот во играта од првиот дуел во Скопје, но не успеа да стигне до бодови ниту во петтиот обид од групната фаза во Лига Европа.

Манчини ја оцени играта на Вардар по крајот на мечот во Русија

Манчини ја оцени играта на Вардар по крајот на мечот во Русија

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Зенит ја оствари четвртата победа на петтиот натпревар во групната фаза на Лига Европа, дури и во ситуација кога тренерот Роберто Мачини одмораше добар дел од стартерите на денешниот меч против Вардар.

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Зенит имаше водство во првото полувреме со 2:0 со головите на Дмитри Полоз во 16.минута и на Емилиано Рогони во 43.минута.

Јаневски Покажавме дека оној меч во Скопје беше само лош ден

Јаневски: Покажавме дека оној меч во Скопје беше само лош ден

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски на прес-конференција по поразот од Зенит истакна дека е задоволен од изданието на неговиот...

Јаневски Премногу доцна го постигнавме голот

Јаневски: Премногу доцна го постигнавме голот

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Вардар не успеа да го изненади фаворитот Зенит во натпреварот од петтото коло на Лига Европа, па на крајот стигна и до петтиот пораз (2:1) во својот дебитантски настап во групната фаза на ова натпреварување.

Манчини Најважно е дека победивме Вардар прикажа добра игра

Манчини: Најважно е дека победивме, Вардар прикажа добра игра

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар загуби со 2-1 од Зенит во Санкт Петербург, но прикажа многу подобра игра од претходните мечеви во групната фаза од Лигата на Европа.

Евро гол на Блажевски  достоен пораз на Вардар

Евро гол на Блажевски - достоен пораз на Вардар

пред 4 месеци - Прес 24 - Спорт

Македонскиот шампион Вардар, доживеа уште еден пораз во Лигата на Европа од Зенит и со тоа го го доживеа и петтиот пораз во ова натпреварување.

Јаневски Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија одлуката за најстрога казна беше сомнителна

Јаневски: Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија, одлуката за најстрога казна беше сомнителна

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на своите фудбалери. Вардар со пораз од 2-1 се враќа од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Јаневски Второто полувреме е модел како треба да играме во Европа

Јаневски: Второто полувреме е модел како треба да играме во Европа

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Второто полувреме на Вардар во Санкт Петербург е модел како македонскиот првак требаше да игра во историското учество во...

Вардар губи 2 0 Гачевски одбрани пенал

Вардар губи 2:0, Гачевски одбрани пенал

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Зенит на полувреме води со 2:0, очаен Вардар, можеше да биде и 3:0 но Гачевски му одбрани пенал на Ѕјуба Ништо ново од Вардар.

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Со резултат од 2-1 македонскиот шампион Вардар се враќа од гостувањето кај руски Зенит во натпреварот од 5. коло од групната фаза на Лигата на Европа.

На Исток ништо ново Вардар пак загуби од Зенит

На Исток ништо ново, Вардар пак загуби од Зенит

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар го доживеа петтиот пораз во првото учество во Европа Лигата, а како утеха е што го постигнаа вториот гол во оваа групна...

Зенит победи но Блажевски погоди на Крестовски

Зенит победи, но Блажевски погоди на „Крестовски“

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар го загуби и петтиот натпревар во групата од Лигата на Европа, откако на „Крестовски“ во Санкт Петербург доживеа минимален пораз (2-1) од рускиот Зенит.

Вардар покажа заби Блажевски со гол за најавните шпици црвено црните со кренати глави по поразот од Зенит ФОТО  ВИДЕО

Вардар покажа заби, Блажевски со гол за најавните шпици, црвено-црните со кренати глави по поразот од Зенит (ФОТО + ВИДЕО)

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вардар рамноправен на гостувањето кај Зенит во Санкт Петерзбург, но со пораз се враќа од овој меч во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит 2 1  Блажевски постигна еврогол

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит (2-1), Блажевски постигна еврогол

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

И по пет одиграни кола во фудбалската Лига на Европа, македонскиот првак Вардар останува без освоени бодови. Руски Зенит...

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Вардар го забележа и петтиот пораз во петтото коло од групната фаза во Лигата на Европа, со тоа што оваа вечер во Русија се прикажа доста подобро светло во споредба со другите четири меча на кои претрпе убедливи порази.

Пак Тешкото за Вардар Зенит води со 2 0 и промаши пенал

Пак „Тешкото“ за Вардар, Зенит води со 2:0 и промаши пенал

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар повторно игра лошо и пак е пред катастрофа, нова против Зенит во Европа Лигата. Во меч од петтото коло во Л групата...

Полувреме Зенит со водство Вардар нешто подобар во однос на претходните натпревари Гачевски одбрани пенал ФОТО  ВИДЕО

Полувреме: Зенит со водство, Вардар нешто подобар во однос на претходните натпревари, Гачевски одбрани пенал (ФОТО + ВИДЕО)

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на средбата во Санкт Петербург на арената „Крестовски“. Вардар има негатива од 2-0 на полувремето од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во рамките на петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот меч во групната фаза на Лига Европа. Чедомир Јаневски тренерот на Вардар, се реши натпреварот да го започне со искуени фудбалери.

Гачевски одбрани пенал против Зенит

Гачевски одбрани пенал против Зенит

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Голманот на Вардар, Филип Гачевски, успеа да одбрани пенал на мечот против Зенит. Во 27.минута, при резултат 1-0 за рускиот тим, беше досуден пенал за Зенит по стартот на Евгениј Новак над Артем Ѕјуба, а истиот напаѓач не успеа да реализира.

Гачевски му одбрани пенал на Дзјуба

Гачевски му одбрани пенал на Дзјуба

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вардаровиот голман го прочита фудбалерот на Зенит. Непишано фудбалско правило е тој врз кој е направен прекршокот за пенал...

Времеплов
x