20
Глупоста на Бонучи против Австрија

Глупоста на Бонучи против Австрија

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Леонардо Бонучи на натпреварот Милан-Австрија Виена постигна еден од најчудните автоголови можеби и во историјата на фудбалот.

Бонучи  Бонучи  Зарем вака се расчистува

Бонучи, Бонучи! Зарем вака се расчистува

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Несватлив обид за расчистување на ситуација од страна на италијанскиот дефанзивец Милан игра со Австрија Виена во рамките на Лига Европа и има убедливо водство.

Катастрофална реакција на Бонучи  Милан прими смешен гол

Катастрофална реакција на Бонучи, Милан прими смешен гол

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Милан прими погодок кој Леонардо Бонучи долго ќе го памети, дефанзивецот наместо лесно да исфрли една топка тој несмасно дозволи таа да влезе во нивната мрежа.

Бонучи  купи си мрежички   Милан пак се бламира

Бонучи, купи си мрежички – Милан пак се бламира

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Леонардо Бонучи повторно е предмет на потсмев во фудбалска Италија по катастрофалната грешка на најголемото засилување на Милан, на дуелот со Австрија Виена.

Кикс на дефанзивецот  Бонучи со почетничка грешка ги налути фановите на Милан

Кикс на дефанзивецот: Бонучи со почетничка грешка ги налути фановите на Милан

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Милан дозволи Австрија Виена да поведе на „Сан Сиро“ во натпреварот од Лига Европа, а на погодокот на гостите му кумуваше...

Времеплов
x