20
Вардар домаќин на Металург во СЕХА дуел со хуманитарен карактер

Вардар домаќин на Металург во СЕХА дуел со хуманитарен карактер

пред 3 месеци - Курир - Ракомет

Вардар го пречекува Металург во македонскиот дуел од регионалната СЕХА Газпром лига во последниот натпревар за „црвено-црните“ на домашен терен во 2017 година.

Раул Гонзалес  Ние сме фаворити  така треба и да се однесуваме

Раул Гонзалес: Ние сме фаворити, така треба и да се однесуваме

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар во сабота (20.45 ч.) во СЦ „Јане Сандански“ го пречекува Металург во втората македонска пресметка сезонава во регионалната СЕХА лига.

Дербито меѓу Вардар и Металург со хуманитарен предзнак  Стоилов ја повика публиката да дојде во поголем број за поддршка на Борче

Дербито меѓу Вардар и Металург со хуманитарен предзнак: Стоилов ја повика публиката да дојде во поголем број за поддршка на Борче

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар оваа сезона против Металург  во Сеха лигата го играат последниот натпревар пред домашната публика оваа година.

Стоилов апелира  Дојдете да му помогнеме на Борче и уживајте во дербито

Стоилов апелира: Дојдете да му помогнеме на Борче и уживајте во дербито

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Би сакал да упатам посебен апел до публиката, да дојде во што поголем број, бидејќи мечот има хуманитарен карактер и сите...

Кузмановски  Целје е голем тест  пред дербито со Вардар

Кузмановски: Целје е голем тест, пред дербито со Вардар

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Пред македонското дерби со Вардар, Металург му гостува на фаворитот Целје. Од табророт на македонскиот тим се свесни дека ќе мора да одиграат максимално доколку сакаат да бидат рамноправен противник и да дојдат до изненадување.

Хуман гест на ракометните гиганти Вардар и Металург

Хуман гест на ракометните гиганти Вардар и Металург

пред 3 месеци - Курир - Ракомет

Македонските ракометни гиганти Вардар и Металург уште еднаш на дело ќе ја покажат својата голема хуманост и општествена одговорност.

Хуман гест на ракометните гиганти Вардар и Металург

Хуман гест на ракометните гиганти Вардар и Металург

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Двата тима ќе бидат дел од хуманитарна акција за помош на 16-годишниот Борче Јовановски. Ова момче, кое боледува од ретка генетска болест, мора да оди на лекување во странство.

Вардар и Металург ќе играат за Борче

Вардар и Металург ќе играат за Борче

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Двата македонски претставници во СЕХА-лигата, Вардар и Металург се вклучија во хуманитарна акција за помош на Борче Јовановски.

Времеплов
x