20
Гвардиола  Немавме избор  моравме да загубиме

Гвардиола: Немавме избор, моравме да загубиме

пред 3 месеци - Бркај работа - Фудбал

Манчестер Сити синоќа го претрпе првиот пораз оваа сезона на гостувањето кај Шахтјор Доњецк и на тој начин беше ставен крај на фантастичната серија од 28.

Гвардиола  Не може секогаш да се победува

Гвардиола: Не може секогаш да се победува

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, по поразот од Шахтјор синоќа во последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите рече дека не е пријатно кога се губи, но нагласи дека и не може секогаш да се победува.

Неочекувана најава за големото дерби  Угледен букмејкер го направи Сити шампион уште во декември

Неочекувана најава за големото дерби: Угледен букмејкер го направи Сити шампион уште во декември

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити кое ќе се одигра овој викенд ќе значи и директна борба за титулата...

Гвардиола  Моравме да загубиме

Гвардиола: Моравме да загубиме

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити синоќа го претрпе првиот пораз оваа сезона на гостувањето кај Шахтјор Доњецк и на тој начин беше ставен крај на фантастичната серија од 28 последователни натпревари на кои тимот на Пеп Гвардиола немаше забележано неуспех.

Гвардиола  Не може секогаш да се победува

Гвардиола: Не може секогаш да се победува

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, по поразот од Шахтјор синоќа во последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите рече дека не е пријатно кога се губи, но нагласи дека и не може секогаш да се победува.

Гвардиола  Не може секогаш да се победува

Гвардиола: Не може секогаш да се победува

пред 3 месеци - Идивиди - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, по поразот од Шахтјор синоќа во последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите рече дека не е пријатно кога се губи, но нагласи дека и не може секогаш да се победува.

Гвардиола  Не може секогаш да се победува

Гвардиола: Не може секогаш да се победува

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, по поразот од Шахтјор синоќа во последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите рече дека не е пријатно кога се губи, но нагласи дека и не може секогаш да се победува.

БетСити меч на денот  ШАХТЈОР ДОЊЕЦК   МАНЧЕСТЕР СИТИ

БетСити меч на денот: ШАХТЈОР ДОЊЕЦК – МАНЧЕСТЕР СИТИ

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Гостите од Манчестер се веќе пласирани во 1/8 како првопласирани, додека Шахтјор за пласман понатаму не треба да загуби или пак Наполи да не дојде до победа на дуелот против Фенорд.

Времеплов
x