20
Давитков Клубови има многу но репрезентацијата на Македонија е една

Давитков: Клубови има многу, но репрезентацијата на Македонија е една

пред 3 месеци - Курир - Кошарка

Јорданчо Давитков, селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, доби отказ од тимот на Банијас од Абу Даби, бидејќи решил да ја предводи репрезентацијата на Македонија, а не да биде на кормилото на клубот.

Давитков Македонија е една клубови има многу

Давитков: Македонија е една, клубови има многу!

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните...

Бидејќи ја предводеше Македонија Давитков доби отказ во клубот

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните...

Давитков доби отказ во клубот бидејќи ја предводеше Македонија

Давитков доби отказ во клубот бидејќи ја предводеше Македонија

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните...

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

Давитков е горд што добил отказ од Банијас

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Клубови имало и ќе има, Македонија е една, вели нашиот селектор Македонскиот тренер, Јорданчо Давитков, веќе не е тренер...

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ Давитков се враќа во Македонија МЗТ бара тренер

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ: Давитков се враќа во Македонија, МЗТ бара тренер!

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје во моментов има неколку опции за решение на тренерското место на кое веќе нема да биде Александар Тодоров. Покрај Саша Димитријевиќ, во игра влегува и селекторот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков.

Давитков доби отказ Клубови има многу Македонија е една

Давитков доби отказ: Клубови има многу, Македонија е една!

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас, причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите за ЕП 2021.

Давитков со отказ од клубот поради тоа што е селектор на Македонија

Давитков со отказ од клубот, поради тоа што е селектор на Македонија!?

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Утрово на својот фејсбук профил селекторот Јорданчо Давитков истакна интересен статус Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, утрово на својот фејсбук профил истакна интересен статус.

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.

Времеплов
x