20
Кои невозможни услови УЕФА му ги постави на Милан и какви санкции би можеле да добијат Росонерите

Кои невозможни услови УЕФА му ги постави на Милан, и какви санкции би можеле да добијат Росонерите?

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Милан и барањето на „Росонерите“ до УЕФА за договор околу Финансискиот фер плеј се главна тема на медиумите од Италија, од...

УЕФА го одби предлогот Милан пред казна

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казна

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА го одби предлогот Милан пред казната

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

Милан се тресе  УЕФА нема да му прости

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш.

УЕФА покажа заби и го одби петгодишниот план на Милан  росонерите се огласија преку официјално соопштение

УЕФА „покажа заби“ и го одби петгодишниот план на Милан, „росонерите“ се огласија преку официјално соопштение!

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанскиот фудбалски гигант Милан изминатиов летен преоден рок комплетно го реновираше својот тим и купи дури 11 нови...

УЕФА го одби предлогот Милан може да биде исфрлен од Европа

УЕФА го одби предлогот, Милан може да биде исфрлен од Европа

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

УЕФА го одби предлогот на Милан околу доброволен договор за финансиски фер-плеј, пренесуваат италијанските медиуми. Според...

Познати се Арапите кои сакаат да влезат во Милан

Познати се Арапите кои сакаат да влезат во Милан

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Италија го открија името на бизнисменот кој ја разгледува можноста да го купи Милан, се работи за милијардерот...

 Њујорк тајмс ја открива тајната за газдата на Милан

„Њујорк тајмс“ ја открива тајната за газдата на Милан

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Примениот гол од голманот на Беневенто е најмалиот во лавината проблеми на Милан, откако се погласни стануваат најавите дека...

Времеплов
x