20
Носители во групите од Лига на нации

Носители во групите од Лига на нации

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На нашата репрезентација и е дадено местото на фаворит во групната фаза од Лигата на нации Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува следната година.

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации   Македонија носител во Лигата Д

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации – Македонија носител во Лигата Д

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Ждрепката за новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нации ќе се одржи на 24 јануари во Лозана, во кое Македонија ќе стартува од лигата Д и тоа како носител.

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува...

Лига на нации  Македонија меѓу носителите во Д секцијата

Лига на нации: Македонија меѓу носителите во Д секцијата

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка.

Пред жребот за Лигата на нации  Македонија носител во Лигата Д

Пред жребот за Лигата на нации: Македонија носител во Лигата Д

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави позициите на сите европски репрезентации во пресрет на ждребот за новото натпреварување Лигата на нации, кој ќе се изврши на 24 јануари во Лозана, Швајцарија.

Времеплов
x