20
Лига на нации Македонија меѓу носителите

Лига на нации: Македонија меѓу носителите

пред 2 месеци - Сител - Фудбал

УЕФА ги објави квалификациските групи од Лигата на нациите во кои е и нашата фудбалска репрезентација која се најде во првиот шешир во групата -Д како еден од носителите на новоформираната Лига која ќе стартува следната година.

УЕФА потврди Македонија ќе биде носител во Лигата на нации

УЕФА потврди, Македонија ќе биде носител во Лигата на нации

пред 2 месеци - 24 вести - Спорт

УЕФА го потврди статусот на Македонија како носител во новоформираната Лига на нации. Тоа ќе биде натпреварување кое ќе ги...

УЕФА потврди на ждрепката за Лигата на Нациите Македонија ќе биде носител во Лигата Д

УЕФА потврди, на ждрепката за Лигата на Нациите, Македонија ќе биде носител во Лигата Д

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Европската куќа на фудбалот денеска отрки како ќе изгледаат шеширите за ждрепката за Лигата на Нациите и потврди дека „Црвено-жолтите“...

Носители во групите од Лига на нации

Носители во групите од Лига на нации

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На нашата репрезентација и е дадено местото на фаворит во групната фаза од Лигата на нации Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува следната година.

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации  Македонија носител во Лигата Д

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации – Македонија носител во Лигата Д

пред 2 месеци - Top Sport - Фудбал

Ждрепката за новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нации ќе се одржи на 24 јануари во Лозана, во кое Македонија ќе стартува од лигата Д и тоа како носител.

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

пред 2 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува...

Лига на нации Македонија меѓу носителите во Д секцијата

Лига на нации: Македонија меѓу носителите во Д секцијата

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка.

Пред жребот за Лигата на нации Македонија носител во Лигата Д

Пред жребот за Лигата на нации: Македонија носител во Лигата Д

пред 2 месеци - Екипа - Фудбал

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави позициите на сите европски репрезентации во пресрет на ждребот за новото натпреварување Лигата на нации, кој ќе се изврши на 24 јануари во Лозана, Швајцарија.

Репрезентативците до 19 години ги добија противниците

Репрезентативците до 19 години ги добија противниците

пред 2 месеци - Алфа - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години ги доби своите противници во елитната рунда од квалификациите за настап на Европскиот шампионати.

Селекцијата до 17г во група со Р Ирска Полска и Грузија

Селекцијата до 17г. во група со Р. Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - Алфа - Спорт

Противниците за вториот дел од квалификациите за пласман на Европски шампионат ги доби и нашата селекција до 17 години. Извлекувањето од последниот квалитативен сад значеше и дуели со Република Ирска, Полска и Грузија во групата 3.

Репрезентациите до 17 и до 19 години ги добија своите противници во елитните квалификации

Репрезентациите до 17 и до 19 години ги добија своите противници во елитните квалификации

пред 2 месеци - Телма - Фудбал

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години денеска ги добија своите противници во елитните квалификации за пласман на Европските првенства во своите возрасни категории.

Македонија до 17 години во група со Ирска Полска и Грузија за пласман на ЕП

Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија за пласман на ЕП

пред 2 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги доби ривалите во елитната фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Скопје домаќин на квалификациите за ЕП за играчи до 19 години

Скопје домаќин на квалификациите за ЕП за играчи до 19 години

пред 2 месеци - Сител - Фудбал

Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 19 години ќе игра против Англија, Унгарија и Летонија во елитната група за пласман на ЕП 2019.

Чешка и Хрватска ривали на младите македонски фудбалери во следните квалификации

Чешка и Хрватска ривали на младите македонски фудбалери во следните квалификации

пред 2 месеци - A1on - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија која следната есен ќе настапува во првата фаза од квалификациите за Европското првенство 2020 за фудбалери до 19 години ги доби своите противници.

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У 19

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У-19

пред 2 месеци - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги доби противниците во елитните квалификации за Европското првенство до 19 години.

Македонија до 17 години во група со Ирска Полска и Грузија

Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги доби ривалите во елитната фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Тешка група за селекцијата У 19 во елитните квалификации

Тешка група за селекцијата У-19 во елитните квалификации

пред 2 месеци - Денар - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, ги дозна имињата на противниците во елитните квалификации за пласман на Европското првенство.

 Појаки сме и од Англија

„Појаки“ сме и од Англија

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Бо битката каде да се игра квалификацискиот турнир од елитната фаза ја „победивме“ Англија. Имаме историска шанса за успех и пласман на ЕП.

Македонија до 17 години во група со Ирска Полска и Грузија

Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги доби ривалите во елитната фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Чешка и Хрватска ривали на младите македонски фудбалери во следните квалификации

Чешка и Хрватска ривали на младите македонски фудбалери во следните квалификации

пред 2 месеци - Курир - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија која следната есен ќе настапува во првата фаза од квалификациите за Европското првенство 2020 за фудбалери до 19 години ги доби своите противници.

Тешка група за селекцијата У 19 во елитните квалификации

Тешка група за селекцијата У-19 во елитните квалификации

пред 2 месеци - Вечер - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, ги дозна имињата на противниците во елитните квалификации за пласман на Европското првенство.

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У 19

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У-19

пред 2 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги доби противниците во елитните квалификации за Европското првенство до 19 години.

Македонија до 17 години во група со Ирска Полска и Грузија

Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги доби ривалите во елитната фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство.

 Надежите против Ирска Полска и Грузија

„Надежите“ против Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

И репрезентацијата на Македонија до 17 години ги доби противниците за во елитната фаза По онаа до 19. години и нашата репрезентација до 17.

Македонија У19 против Англија Летонија и Унгарија

Македонија У19 против Англија, Летонија и Унгарија

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Нашите млади фудбалери во елитната рудна од квалификациите добија силна но и група во која нема да играат споредна улога Македонската репрезентација до 19.

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У 19

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У-19

пред 2 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги доби противниците во елитните квалификации за Европското првенство до 19 години.

Тешка група за селекцијата У 19 во елитните квалификации

Тешка група за селекцијата У-19 во елитните квалификации

пред 2 месеци - Top Sport - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, ги дозна имињата на противниците во елитните квалификации за пласман на Европското првенство.

Тешка група за селекцијата У 19 во елитните квалификации

Тешка група за селекцијата У-19 во елитните квалификации

пред 2 месеци - Макфакс - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, ги дозна имињата на противниците во елитните квалификации за пласман на Европското првенство.

Македонија до 17 години во група со Ирска Полска и Грузија

Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија

пред 2 месеци - Канал 5 - Фудбал

Генерцијата на Горан Станиќ ќе игра во групата 3, заедно со репрезентациите на Ирска, Полска и Грузија. За македонската репрезентација ова е прв, историски пласман во елитната фаза во конкуренција за фудбалери до 17 години.

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У 19

Македонија во група со Англија во квалификациите за ЕП У-19

пред 2 месеци - Курир - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги доби противниците во елитните квалификации за Европското првенство до 19 години.

Времеплов
x