20
Фетаи го искара Груевски повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

пред 3 месеци - Весник - Македонија

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот...

Фетаи го искара Груевски повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот...

Жерновски сведочеше на судењето за Шамарите во Центар

Жерновски сведочеше на судењето за „Шамарите во Центар“

пред 3 месеци - Телма - Македонија

Екс градоначалникот на Центар Андреј Жерновски сведочеше на судењето за „Шамарите во Центар“. Раскажа за насилството на протестите...

Жерновски почувствувал страв Груевски не видел насилство во Центар

Жерновски почувствувал страв, Груевски не видел насилство во Центар

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Жерновски почувствувал страв, Груевски не видел насилство во Центар Почна доказната постапка во случајот на СЈО за насилства во општина центар од 2013г.

 Шамари во Центар

„Шамари во Центар“

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Очигледна била комуникацијата на советниците од ВМРО- ДПМНЕ во општина Центар со демонстрантите пред бараките – сведочеше...

Жерновски Очигледно беше дека советниците на ВМРО ДПМНЕ комуницираа со демонстрантите

Жерновски: Очигледно беше дека советниците на ВМРО-ДПМНЕ комуницираа со демонстрантите

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

На рочиштето сведочеше екс градоначалникот Андреј Жерновски, чие сведочење за Груевски е апсурдно бидејќи тој е директен политички противник.

Случај Насилство во Центар  Почна доказната постапка

Случај „Насилство во Центар“: Почна доказната постапка

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Почна доказната постапка во случајот „Насилство во Центар“. По прашањата на специјалното обвинителство сведочеше поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски.

Што кажа сведокот Жерновски за нарачаните шамари

Што кажа сведокот Жерновски за „нарачаните шамари“?

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска се одржа ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за насилството во...

Рочиште за Насилство во Центар

Рочиште за „Насилство во Центар“

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во центар“. На рочиштето во судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиевски и пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред 3 месеци - Весник - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Судењето за Насилство во Центар ќе продолжи на 18 декември

Судењето за „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември, соопшти судијката Татјана Михајлова по денешното рочиште на кое сведочеше поранешниот градоначланик на оптина Центар Андреј Жерновски.

РЕЗИЛ ВО СУДНИЦА Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

РЕЗИЛ ВО СУДНИЦА: Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски.

Груевски Ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Ме судат за неколку скршени прозорци

пред 3 месеци - A1on - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Судењето за Насилство во Центар ќе продолжи на 18 декември

Судењето за „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември, соопшти судијката Татјана Михајлова по денешното рочиште на кое сведочеше поранешниот градоначланик на оптина Центар Андреј Жерновски.

Груевски Какви нарачани шамари никој не доби шамари од никого

Груевски: Какви нарачани шамари, никој не доби шамари од никого?!

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Поминавме уште еден ден на судење кое е дел од политички прогон, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по денешното рочиште за шамарите во Центар.

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски.

 Шамарите на Центар прекинато Жерновски препозна двајца насилници во судницата

„Шамарите на Центар“ прекинато, Жерновски препозна двајца насилници во судницата

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Поранешниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски денеска сведочеше на рочиште за шамарите во Центар. Тој одговараше...

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видео надзор.

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Судењето за Насилство во Центар се снима рачно со камера

Судењето за „Насилство во Центар“ се снима рачно со камера

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Денешното судско рочиште за случајот „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд се снима со камера. Судијката Татјана Михајлова на почетокот на рочиштето изјави дека судењето се снима со рачна камера, но смао визуелно, а не и тонски.

Времеплов
x