20
Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.

Вардар ќе напаѓа со Блажевски Итало и Барсегјан

Вардар ќе напаѓа со Блажевски, Итало и Барсегјан

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Познат стартниот состав со кој Вардар ќе му се спротистави на Розенборг Гачевски на голот, десен бек Муслиу, сепак Грнчаров а не Велкоски и во нападот е тројката Блажевски, Итало и Барсегјан.

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Тренерот на „црвено-црните“ Чедомир Јаневски се реши следните 11 играчи, да го почнат дуелот: Филип Гачевски, Висар Муслиу,...

Официјални состави Јаневски напаѓа со Итало Барсегјан и Блажевски Бендтнер е адутот на Розенборг

Официјални состави: Јаневски напаѓа со Итало, Барсегјан и Блажевски…Бендтнер е адутот на Розенборг

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар ќе го нападне Розенборг со триото Барсегјан – Итало – Блажевски, во обидот да стигне до првиот...

Нека биде победа за крај Почетниот состав на Вардар за мечот против Розенборг

Нека биде победа за крај: Почетниот состав на Вардар за мечот против Розенборг

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак атакува на први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Вардар вечерва (21,05) на домашен терен го пречекува Розенборг во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Последна рунда  Вардар мора да го крене гардот

Последна рунда - Вардар мора да го крене гардот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар стаса до последната рунда во првото учество во групна фаза во европските купови и против Розенборг ја има и последната...

Тепајте го Розенборг и избегајте од најлошото друштво во ЛЕ

Тепајте го Розенборг и избегајте од најлошото друштво во ЛЕ

пред 3 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Црвено црните и нивните навивачи вечно ќе ја запаметат 2017-та година, бидејќи испишаа нова историја за мак фудбалот. Но зошто дебито во Европа да му донесе на Вардар срамен рекорд.

Вардаре да не те пишува во историјата по лошо Розенборг не е непобедлив тим

Вардаре, да не те пишува во историјата по лошо: Розенборг не е непобедлив тим

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Првакот Вардар испиша македонска историја со самиот пласман во историјата на Лигата на Европа, но, за жал, може да остане запишан во европски рамки како најлош тим кој воопшто се натпреварувал во ова натпреварување.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Нека светне во последната европска ноќ

Нека светне во последната европска ноќ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

* Вардар вечерва (21:05 Ч) го пречекува Розенборг, на шестиот меч од групата Л во ЛЕ. „На нивни терен, несреќно бевме поразени, иако ги надигравме, имавме шанси.

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод ови во ЛЕ

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод(ови) во ЛЕ

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

пред 3 месеци - Идивиди - Фудбал

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со норвешкиот претставник ќе успеа да дојде барем до првиот бод.

Розенборг во Скопје дојде да победи

Розенборг во Скопје дојде да победи

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

„Мала е разликата меѓу двете екипи, но ние сакаме со победа да ја завршиме сезоната“ истакна на пресот Кјаре Ингебригтсен, тренерот на Розенборг Експедицијата на Розенборг дојде во Скопје по победа.

Лордот Бендтнер се загреваше за Вардар ФОТОГАЛЕРИЈА

Лордот Бендтнер се загреваше за Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Норвешки Розенборг го одработи официјалниот тренинг на „Националната арена Филип Втори“ во Скопје во пресрет на утревечерната пресметка со Вардар.

Розенборг собран на половина терен го почувствува Филип Втори  ФОТОГАЛЕРИЈА

Розенборг собран на половина терен го почувствува „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Шампионот на Норвешка го одработи единствениот тренинг во Скопје пред утрешниот натпревар против Вардар, последен во групите од Лигата на Европа.

Ингебритсен и Хансен најавуваат победа над Вардар

Ингебритсен и Хансен најавуваат победа над Вардар

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Розенборг сака со победа да ја заврши оваа календарска година. Розенборг утревечер гостува кај македонскиот првак Вардар во последното коло од групата „Л“.

Јаневски Да одиграме храбро

Јаневски: Да одиграме храбро...

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

„Ова ни е последен натпревар во групата и затоа да истрчаме на терен и да одиграме храбро со цел да дојдеме до тие први бодови“ вели стратегот на Вардар Вардар утре против Розенборг ќе го одигра својот последен меч во групата Л во Лигата на Европа.

Ингебритсен Најважно е утре да победиме против Вардар

Ингебритсен: Најважно е утре да победиме против Вардар

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Ова меѓу другото го потенцира тренерот на Розенборг, Каре Ингебритсен на прес-конференцијата пред вечерашниот тренинг кој норвешкиот тим го има на арената „Филип Втори“ каде утре ќе го одигра мечот против македонскиот шампион.

Јаневски Да ги израдуваме фановите со првите бодови

Јаневски: Да ги израдуваме фановите со првите бодови

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Нашиот фудбалски шампион Вардар утре го игра последниот натпревар во Лигата на Европа. Дуелот со Розенборг е последната шанса...

Велковски во пресрет на Розенборг Ако успееме во играта по земја ќе им направиме доста проблеми

Велковски во пресрет на Розенборг: Ако успееме во играта по земја, ќе им направиме доста проблеми

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вардаровиот дефанзивец има начин како да се стигне до први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Утревечер, македонскиот првак...

Јаневски Вардар да се прости со Лигата Европа со бодови против Розенборг

Јаневски: Вардар да се прости со Лигата Европа со бодови против Розенборг

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар утре го игра последниот натпревар во Лигата на Европа, ставајќи крај на еден историски успех – прв настап во елитните натпреварувања во историјата на македонскиот фудбал.

Хансен Ќе играме без притисок  знаеме дека и Вардар силно посакува триумф

Хансен: Ќе играме без притисок…, знаеме дека и Вардар силно посакува триумф!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Голманот на Розенборг, Андре Хансен потенцираше дека дошле во Скопје по победа на мечот против Вардар за крај на натпреварите во Лигата на Европа.

Ингебритсен Без разлика што се е решено во групата сакаме спортско надигрување во Скопје

Ингебритсен: Без разлика што се е решено во групата, сакаме спортско надигрување во Скопје

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Розенборг, Каре Ингебритсен најавува спортско надигрување на утрешниот последен натпревар во Лигата на Европа против Вардар на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Хансен Да ги завршиме натпреварите во Европа со стил

Хансен: Да ги завршиме натпреварите во Европа со стил

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Голманот на Розенборг Андре Хансен вели дека целта на гостите, утре во Скопје е да го победат Вардар по вторпат во Л групата...

Розенборг последна шанса за вардарци за позитивен резултат

Розенборг последна шанса за вардарци за позитивен резултат

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено...

Велковски Знаеме како игра Розенборг се надевам дека ќе ја израдуваме македонската публика

Велковски: Знаеме како игра Розенборг, се надевам дека ќе ја израдуваме македонската публика

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Најдобриот македонки фудбалски колектив, Вардар утре го игра последниот меч од групната фаза во Лига Европа, противник им...

По наредба на делегатот  Розенборг ќе се собере на тренинг на пола терен

По наредба на делегатот - Розенборг „ќе се собере“ на тренинг на пола терен

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Играчите на Розенборг добија половина од барањето да тренираат на националната Арена „Филип Втори“, вечерва од 19 часот....

Вардар по бодови за простување од Лигата на Европа

Вардар по бодови за простување од Лигата на Европа

пред 3 месеци - Телма - Фудбал

Вардар утре пречекува Розенборг во рамки на последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. По петте порази по ред,...

Времеплов
x