20
ЕП 2020  Отворањето во Рим  завршницата во Лондон

ЕП 2020: Отворањето во Рим, завршницата во Лондон

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Денеска беше објавена конечната листа на градови каде што ќе се играат натпреварите од Европското првенство во фудбал во 2020 година.

ЕУРО 2020 ќе биде отворено во Рим  Брисел остана без планираните натпревари

ЕУРО 2020 ќе биде отворено во Рим, Брисел остана без планираните натпревари

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Европската фудбалска федерација денеска ги прецизираше деталите поврзани со натпреварите кои ќе се играат на Европското првенство во 2020 година, кое ќе биде специфично поради фактот што средбите ќе се играат во повеќе градови од различни земји.

ЕП 2020  Отворање во Рим  финале во Лондон

ЕП 2020: Отворање во Рим, финале во Лондон

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Поради проблеми со изградбата на новиот стадион, отпадна Брисел каде требаше да се играат четири натпревари. УЕФА одлучи тие натпревари да се играат на лондонски Вембли.

Брисел ги загуби натпреварите за Евро 2020   Вембли  со седум меча

Брисел ги загуби натпреварите за Евро 2020, „Вембли“ со седум меча

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

„Вембли“ ќе биде домаќин на седум натпревари на Европското првенство во фудбал во 2020 година, откако белгиската престолнина Брисел го загуби правото на организација на натпреварите.

Времеплов
x