20
Сите 42 гола на Кристијано Роналдо во 2016 17

Сите 42 гола на Кристијано Роналдо во 2016/17

пред 2 месеци - Top Sport - Спорт

Кристијано Роналдо блескавата 2017 ја заврши со додавање на петтата титула „Златна топка“. Што тоа направи Роналдо минатата...

 Златната топка за Роналдо

„Златната топка“ за Роналдо

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

По петти пат во кариерата Кристијано Роналдо ја доби „Златната топка“ што ја доделува „Франс фудбал“ Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата ја доби „Златна топка“ на „Франс фудбал“.

Роналдо ја доби Златната топка

Роналдо ја доби „Златната топка“

пред 2 месеци - 24 вести - Спорт

Кристијано Роналдо ја доби „Златната топка“ и со тоа се изедначи со Лионел Меси кога е во прашање оваа награда. Португалецот на Ајфеловата кула го подигна петтото признание по што не го криеше големото задоволство.

Роналдо испрати порака по петтата Златна топка  Се надевам ќе продолжи битката со Меси

Роналдо испрати порака по петтата „Златна топка“: Се надевам ќе продолжи битката со Меси

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Кристијано Роналдо како и што се очекуваше оваа вечер ја доби „Златната топка“ и со тоа се изедначи со Лионел Меси кога е во прашање оваа престижна награда.

Петта Златна Топка во рацете на Роналдо

Петта Златна Топка во рацете на Роналдо

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот фудбалски ас по петти пат во својата кариера ја доби оваа награда. Португалскиот репрезентативец и член на...

Роналдо се израмни со Лионел Меси Ја освои петата Златна топка

Роналдо се израмни со Лионел Меси: Ја освои петата „Златна топка“

пред 2 месеци - Sportmedia - Фудбал

Втора година по ред, голгетерот на Реал Мадрид ја освои престижната награда на „Франс Фудбал“ Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ на францускиот магазин Франс Фудбал, за 2017 година.

Пеле му укажа голема чест на Роналдо со честитката за петтата Златна топка

Пеле му укажа голема чест на Роналдо со честитката за петтата „Златна топка“

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

2017-та беше одлична година за Кристијано Роналдо. Португалецот ја освои втората титула во Ла Лига со Реал Мадрид во мај и потоа во јуни освои уште една титула во Лигата на шампиони.

Кристијано Роналдо ја доби петтата Златна топка

Кристијано Роналдо ја доби петтата „Златна топка“

пред 2 месеци - Екипа - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, очекувано ја доби „Златната топка“ на „Франс Фудбал“, најголемото индивидуално признание во светот на фудбалот.

Роналдо ја освои петтата Златна топка

Роналдо ја освои петтата „Златна топка“

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ на францускиот магазин „Франс Фудбал“, престижното признание до кое Португалецот успеа да стигне петти пат во својата фудбалска кариера.

Кристијано Роналдо по петти пат ја освои Златната топка

Кристијано Роналдо по петти пат ја освои Златната топка

пред 2 месеци - Кајгана - Фудбал

Португалецот Кристијано Роналдо по петти пат стана добитник на Златната топка која ја доделува угледниот France Football.

Меси објасни зошто Златната топка веќе не му е приоритет

Меси објасни зошто „Златната топка“ веќе не му е приоритет

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Лионел Меси вели дека индивидуалните награди веќе не му се важни и повеќе би сакал да освојува медали со Барселона или Аргентина.

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

пред 2 месеци - Популарно - Спорт

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

пред 2 месеци - Курир - Фудбал

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи кружи слика со „копачка КР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Специјално изработените копачки предвреме го открија добитникот на Златната топка

Специјално изработените копачки предвреме го открија добитникот на „Златната топка“

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

„Франс Фудбал“ има предвидено да го објави добитникот на „Златната топка“ во текот на утрешниот ден, но сепак ова попладне...

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

Фотографијата која потврдува за кого е Златната топка

пред 2 месеци - A1on - Фудбал

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Златна Топка без мистерија веќе се направени специјални копачки во чест на победникот

Златна Топка без мистерија, веќе се направени специјални копачки во чест на победникот

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Франс Фудбал утре на церемонија во Париз ќе го открие добитникот на престижната „Златна Топка“, но уште еден податок укажува...

Времеплов
x