20
Талески даде еден гол  Рајн Некар пак е во победнички ритам

Талески даде еден гол, Рајн Некар пак е во победнички ритам

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Фаворитот со убедливи 33:23 славеше против Штутгарт Филип Талески постигна еден гол, а неговиот тим, Рајн Некар победи убедливо со 33:23, против Штутгарт во меч од германското првенство.

Талески со Рајн Некар Левен повторно во победнички ритам

Талески со Рајн Некар Левен повторно во победнички ритам

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

По серијата од шест натпревари без победа во Бундес-лигата и во Лигата на шампионите, Рајн Некар Левен одново се враќа во победнички ритам и врза втора победа по ред.

Ново славје  Талески и Левен го задржаа максималниот учинок пред своите гледачи

Ново славје: Талески и Левен го задржаа максималниот учинок пред своите гледачи

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Македонскиот бек Филип Талески со Рајн-Некар Левен го забележаа 12 сезонски успех во Бундеслигата и тоа на домашен терен против Штутгарт.

Времеплов
x