20
Пет нови екипи обезбедија пласман во нок аут фазата на Лига Европа

Пет нови екипи обезбедија пласман во нок аут фазата на Лига Европа

пред 3 месеци - Канал 5 - Забава

Остануваат уште три празни места, кои ќе бидат позанти по комплетирањето на 6. коло. Пласман претходно во нок аут фазата...

Пет нови екипи обезбедија пласман во нок аут фазата на Лига Европа

Пет нови екипи обезбедија пласман во нок аут фазата на Лига Европа

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Со одигрувањето на првите 12 натпревари од 6. коло од групите на Лига Европа на УЕФА уште пет екипи обезбедија пласман во следната фаза и тоа Астана, Лудогорец, АЕК, Локомотив Москва и Копенхаген.

Риека го посрамоти Рино и Милан

Риека го посрамоти Рино и Милан

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Кризата на Милан нема крај. Хрватскиот шампион Риека, иако без шанси за понатамошен пласман во Лигата на Европа го совлада...

Милан потопен во Ријека  Астана ја изненади Славија Прага

Милан потопен во Ријека, Астана ја изненади Славија Прага

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Ријека го совладаа Милан со 2-0, со триумф заокружувајќи го својот настап во групната фаза од Лигата на Европа оваа сезона.

Времеплов
x