20
Лазаров со  петка  во ремито на Нант со ПСЖ

Лазаров со „петка“ во ремито на Нант со ПСЖ

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Големото дерби на францускиот ракомет меѓу Нант и ПСЖ заврши без победник 27-27. Македонскиот интернационалец Кирил Лазаров...

 Петка  за Лазаров во ремито на Нант со ПСЖ

„Петка“ за Лазаров во ремито на Нант со ПСЖ

пред 2 месеци - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров со тимот на Нант освои голем бод против фаворизираниот Пари Сен Жермен (27-27) во дуелот од 12.коло во француската лига.

Ниту ПСЖ не успеа да ги урне Лазаров и Нант на домашен терен

Ниту ПСЖ не успеа да ги урне Лазаров и Нант на домашен терен

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Кире Лазаров и Нант продолжија со одличните партии на домашен терен, откако успеа да извлече бод против ПСЖ (27-27). Нант и натаму е несовладлив на домашен терен.

Лазаров и Нант со многу борба до бод против ПСЖ

Лазаров и Нант со многу борба до бод против ПСЖ

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Нант и Кире Лазаров одиграа со нерешени 27:27 против актуелниот француски првак ПСЖ во натпревар кој беше одигран вечерва во рамките на шампионатот на Франција.

Иако се повлече од репрезентацијата  Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

Иако се повлече од репрезентацијата, Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

пред 2 месеци - Вечер - Спорт

Тиери Омејер пред повеќе од шест месеци објави крај на репрезентативната кариера, меѓутоа неговото име се најде на проширениот список на Франција за Европското првенство.

Иако се повлече од репрезентацијата  Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

Иако се повлече од репрезентацијата, Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

пред 2 месеци - Макфакс - Спорт

Тиери Омејер пред повеќе од шест месеци објави крај на репрезентативната кариера, меѓутоа неговото име се најде на проширениот список на Франција за Европското првенство.

И покрај пензијата  Омејер се најде на списокот за ЕП

И покрај пензијата, Омејер се најде на списокот за ЕП

пред 2 месеци - Денар - Спорт

Тиери Омејер пред повеќе од шест месеци објави крај на репрезентативната кариера, меѓутоа неговото име се најде на проширениот список на Франција за Европското првенство.

Иако се повлече од репрезентацијата  Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

Иако се повлече од репрезентацијата, Омејер се најде на поширокиот список за ЕП

пред 2 месеци - Top Sport - Ракомет

Тиери Омејер пред повеќе од шест месеци објави крај на репрезентативната кариера, меѓутоа неговото име се најде на проширениот список на Франција за Европското првенство.

Омејер е  златна резерва  на Франција на ЕП 2018

Омејер е „златна резерва“ на Франција на ЕП 2018

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Големо беше изненадувањето во ракометната јавност откако на поширокиот список од 28 ракометари на францускиот селектор Дидие Динар се појави и името на Тиери Омејер.

Времеплов
x