20
Западот во пламен ФОТОГАЛЕРИЈА

Западот во пламен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Пиротехничко шоу на вардаровите навивачи. Вардар со еден освоен бод ја заврши својата авантура во дебитантската сезона од...

И прв европски бод и куче на терен и Комити во славенички фазон  ФОТОГАЛЕРИЈА

И прв европски бод, и куче на терен, и „Комити“ во славенички фазон… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 2 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар посакуваше со победа да го заврши својот дебитантски настап во Лигата на Европа, но стигна до реми (1-1) против норвешки Розенборг вечерва на „Филип Втори“.

 Најверниот навивач на Вардар го прекина мечот со Розенборг

„Најверниот навивач“ на Вардар го прекина мечот со Розенборг

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа и во последниот настап успеа да прикаже најдобра игра во дебитантскиот настап во групната фаза на ова натпреварување, а навивачите беа сведоци и на еден невообичаен момент на арената „Филип Втори“.

 Комити правеа шоу на трибини кученце на теренот

„Комити“ правеа шоу на трибини, кученце на теренот

пред 2 месеци - Sportmedia - Фудбал

Се играа завршните моменти од мечот која на Запад беа запалени повеќе факели. Додека популарните „Комити“ правеа шоу на трибините, на теренот се појави кученце.

 ФИЛИП ВТОРИ   ГОРИ  Ќе има казна за Вардар од УЕФА но Комити не пропуштаат фешта  ФОТОГАЛЕРИЈА

„ФИЛИП ВТОРИ“ – „ГОРИ“: Ќе има казна за Вардар од УЕФА, но „Комити“ не пропуштаат „фешта“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 2 месеци - Екипа - Фудбал

Дефинитивно Вардар ќе се соочи со строга казна од УЕФА поради пиротехниката на најверните навивачи за време на последниот...

Ова пиротехничко шоу на вардаровите навивачи ќе го чини многу клубот

Ова пиротехничко шоу на вардаровите навивачи ќе го чини многу клубот

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Армијата вардарови навивачи на Западната трибина од „Филип Втори“ приреде пиротехничко шоу на мечот со Розенборг. Вардар...

Армија вардарови навивачи зад голот на Гачевски и Розенборг има поддршка на Филип Втори

Армија вардарови навивачи зад голот на Гачевски, и Розенборг има поддршка на Филип Втори

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

И двете екипи имаат поддршка од своите најверни на арената „Филип Втори“ во Скопје. Вардар против Розенборг ја завршува авантурата во Лига Европа, во дебитантската сезона од второто по ранг европско клупско натпреварување.

ВЛАСТА СЕ ОДМАЗДУВА ПРЕКУ КОМИТИТЕ Комитите колатерална штета во пресметката на СДСМ со Самсоненко

ВЛАСТА СЕ ОДМАЗДУВА ПРЕКУ КОМИТИТЕ: Комитите колатерална штета во пресметката на СДСМ со Самсоненко

пред 2 месеци - Infomax - Спорт

Игрите околу цената која ќе ја плаќа ФК Вардар за користење на Арената Филип Втори продолжуваат. Акционерското друштво за...

Комитите колатерална штета во пресметката на СДСМ со Самсоненко

Комитите колатерална штета во пресметката на СДСМ со Самсоненко

пред 2 месеци - Курир - Македонија

Игрите околу цената која ќе ја плаќа ФК Вардар за користење на Арената Филип Втори продолжуваат. Акционерското друштво за...

Информација за сите што ќе присуствуваат на натпреварот од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг

Информација за сите што ќе присуствуваат на натпреварот од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалскиот клуб Вардар пред натпреварот со Розенборг, во рамките од 6. коло во Лига Европа, излезе со соопштение за сите кои ќе присуствуваат на натпреварот на Националната Арена „Филип Втори“.

Времеплов
x