20
Светот го осуди потегот на Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел

Светот го осуди потегот на Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - Сител - Свет

Loading Video... Погрешен , нелигитимен, провокативен и многу опасен.  Вака арапските и муслиманските лидери го оценија потегот на Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел.

Реакции на социјалните мрежи откако Трамп го призна Ерусалим  Арапите немоќни и безнадежни

Реакции на социјалните мрежи откако Трамп го призна Ерусалим: Арапите немоќни и безнадежни

пред 3 месеци - Сител - Свет

Корисниците на социјалните мрежи велат дека Арапите го наведоа Доналд Трамп да го признае Ерусалим за главниот град на Израел.

Војна за Јерусали  во Витлеем се пука

Војна за Јерусали, во Витлеем се пука

пред 3 месеци - Весник - Свет

Улиците на Витлеем наликуваат на бојни полиња меѓу окупационата војска на Израел и Палестинците. Ова се случува откако американскиот претседател Доналд Трамп, најави изградба на американска амбасада во Ерусалим.

Војна за Јерусали  во Витлеем се пука

Војна за Јерусали, во Витлеем се пука

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Улиците на Витлеем наликуваат на бојни полиња меѓу окупационата војска на Израел и Палестинците. Ова се случува откако американскиот претседател Доналд Трамп, најави изградба на американска амбасада во Ерусалим.

Трудо  Амбасадата на Канада во Израел останува во Тел Авив

Трудо: Амбасадата на Канада во Израел останува во Тел Авив

пред 3 месеци - A1on - Свет

Амбасдата на Канада во Израел ќе остане во Тел Авив, изјави денеска канадскиот премиер Џастин Трудо. Со тоа тој изрази несогласување со одлуката на Доналд Трамп кој вчера објави дека американската амбасада ќе се сели во Ерусалим.

САД го крена на нозе светот со признавањето на Ерусалим за главен град на Израел

САД го крена на нозе светот со признавањето на Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - 24 вести - Свет

Жестоки реакции на арапските земји по одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае  ерусалим за главен град на Израел.

ДОМИНО ЕФЕКТ  И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

ДОМИНО ЕФЕКТ: И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - Весник - Свет

Чешка Република соопшти дека го признава западен Ерусалим за главен град на Израел, но ќе го разгледа прашањето за преместување на Амбасадата од Тел Авив во тој град по разговори со регионални партнери.

ДОМИНО ЕФЕКТ  И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

ДОМИНО ЕФЕКТ: И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Чешка Република соопшти дека го признава западен Ерусалим за главен град на Израел, но ќе го разгледа прашањето за преместување на Амбасадата од Тел Авив во тој град по разговори со регионални партнери.

Американците го започнаа процесот за преместување на амбасадата во Ерусалим

Американците го започнаа процесот за преместување на амбасадата во Ерусалим

пред 3 месеци - Весник - Свет

Откако американскиот претседател Доналд Трамп и официјално го призна Ерусалим за главен град на Израел, пристигнаа и најавите за преместување на американската амбасада од Тел Авив во Ерусалим.

Американците го започнаа процесот за преместување на амбасадата во Ерусалим

Американците го започнаа процесот за преместување на амбасадата во Ерусалим

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Откако американскиот претседател Доналд Трамп и официјално го призна Ерусалим за главен град на Израел, пристигнаа и најавите за преместување на американската амбасада од Тел Авив во Ерусалим.

И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

И Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - A1on - Свет

По вчерашното признавање на Ерусалим за главен град на Израел од страна на САД, денеска следи признавање и од страна на Чешка Република.

Москва загрижена поради одлуката на Трамп за преместување на амбасадата

Москва загрижена поради одлуката на Трамп за преместување на амбасадата

пред 3 месеци - A1on - Свет

Москва е сериозно загрижена поради одлуката на САД да го премести седиштето на амбасадата од Тел Авив во Ерусалим, соопштија од руското Министерство за надворешни работи.

Чешка го призна западен Ерусалим како престолнина на Израел

Чешка го призна западен Ерусалим како престолнина на Израел

пред 3 месеци - +Инфо - Свет

Чешка Република соопшти дека го признава западен Ерусалим за главен град на Израел, но ќе го разгледа прашањето за преместување на Амбасадата од Тел Авив во тој град по разговори со регионални партнери.

И Чешка го призна Ерусалим   Хамас повика на интифада

И Чешка го призна Ерусалим - Хамас повика на интифада

пред 3 месеци - Канал 5 - Свет

- Одлука на САД го уби мировниот процес и е директна агресија насочена кон нас и кон светите места во Ерусалим. Почнуваме...

Хамас повика на нова интифада

Хамас повика на нова интифада

пред 3 месеци - DW - Свет

Лутиот палестински протест против одлуката на американскиот претседател за Ерусалим го достигна својот прв зенит: лидерот на Хамас, Ханија, бара ништо помалку од трето арапско востание против Израел.

Вонредна седница на Советот за безбедност по одлуката на Трамп за Еурсалим

Вонредна седница на Советот за безбедност по одлуката на Трамп за Еурсалим

пред 3 месеци - МТВ 1 - Свет

Советот за безбедност на Обединетите Нации свика вонредна седница откако американскиот претседател Трамп еднострано го призна Ерусалим за израелска престолнина.

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

пред 3 месеци - Весник - Свет

Советот за безбедност на Обеднинетите Нации за утре закажа вонредна седница, по повод одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како пресртолнина на Израел.

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Советот за безбедност на Обеднинетите Нации за утре закажа вонредна седница, по повод одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како пресртолнина на Израел.

Закажана вонредна седница за одлуката на Трамп да се признае Ерусалим за главен град на Израел

Закажана вонредна седница за одлуката на Трамп да се признае Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - Прес 24 - Свет

Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе одржи вонредна седница поради одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да го признае Ерусалим за главен град на Израел.

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

пред 3 месеци - Макфакс - Свет

Советот за безбедност на Обеднинетите Нации за утре закажа вонредна седница, по повод одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како пресртолнина на Израел.

Хамас повика на нова Интифада против Израел

Хамас повика на нова Интифада против Израел

пред 3 месеци - A1on - Свет

Палестинската исламистичка група Хамас повика на ново востание – Интифада против Израел, откако американскиот претседател Доналд Трамп го призна Ерусалим за израелски главен град.

Прогласувањето на Ерусалим за главен град на Израел е црвената линија за муслиманите

Прогласувањето на Ерусалим за главен град на Израел е црвената линија за муслиманите

пред 3 месеци - Репортер - Живот

Турција се заканува дека ќе ги прекине дипломатските односи со Израел доколку САД го признаат Ерусалим како нејзин главен град.

Контроверзната одлука на Трамп и очекуваниот сеизмички потрес во муслиманскиот свет

Контроверзната одлука на Трамп и очекуваниот сеизмички потрес во муслиманскиот свет

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

Исламистичката група Хамас повика на нова Интифада против Израел. Лидерот на Хамас Исмаил Ханија изјави дека одлуката на...

Хамас повика на нова Интифада против Израел

Хамас повика на нова Интифада против Израел

пред 3 месеци - Сител - Свет

Палестинската исламистичка група Хамас повика на ново востание - Интифада против Израел, откако американскиот  претседател Доналд Трамп го призна Ерусалим за израелски главен град.

Нетанјаху очекува многу други држави да ја следат примерот на САД

Нетанјаху очекува многу други држави да ја следат примерот на САД

пред 3 месеци - Сител - Свет

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека очекува многу држави да го следат американскиот пример и да ги преместат своите дипломатски претставништва во „израелскиот главен град Ерусалим“.

Хамас повика на нова Интифада против Израел

Хамас повика на нова Интифада против Израел

пред 3 месеци - Курир - Свет

Палестинската исламистичка група Хамас повика на ново востание – Интифада против Израел, откако американскиот  претседател Доналд Трамп го призна Ерусалим за израелски главен град.

Авто нацрт

Авто нацрт

пред 3 месеци - Курир - Свет

Палестинската исламистичка група Хамас повика на ново востание – Интифада против Израел, откако американскиот  претседател Доналд Трамп го призна Ерусалим за израелски главен град.

Рекации на одлуката на Трамп за признавањето на Ерусалим за главен град на Израел

Рекации на одлуката на Трамп за признавањето на Ерусалим за главен град на Израел

пред 3 месеци - Алфа - Свет

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за признавање на Ерусалим за главен град на Израел, предизвика остри реакции од страна на речиси сите земји во светот.

Опасностите од преселувањето на Амбасадата на САД во Ерусалим декември

Опасностите од преселувањето на Амбасадата на САД во Ерусалим декември

пред 3 месеци - Алфа - Свет

Контроверзната одлука на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како главен град на Израел и да ја премести Амбасадата на САД од Тел Авив предизвика загриженост во светот.

Нетанјаху очекува многу други држави да го следат примерот на САД

Нетанјаху очекува многу други држави да го следат примерот на САД

пред 3 месеци - Алфа - Свет

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека очекува многу држави да го следат американскиот пример и да ги преместат своите дипломатски претставништва во „израелскиот главен град Ерусалим“.

Времеплов
x