20
Дамовски и Јовановски остануваат во притвор одлучи Апелацискиот суд

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите.

Адвокатите бараат укинување на мерката притвор за Дамовски и Јовановски

Адвокатите бараат укинување на мерката притвор за Дамовски и Јовановски

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Адвокатите бараат укинување на мерката притвор за Дамовски и Јовановски Пратениците Крсто Муковски и Љубен Арнаудов остануваат во истражниот затвор во Шутка, додека Жаклина Пешевска и Јохан Тарчуловски во куќен притвор.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор одлучи Апелацискиот суд

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор одлучи Апелацискиот суд

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите.

Пратениците и водачите на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија остануваат во притвор

Пратениците и водачите на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија остануваат во притвор

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

За  Сашо Василевски, третиот пратеник кој од понеделникот е во Шутка, дополнително ќе се одлучува. Потврдени се и одлуките за домашен притвор на Јохан Тарчуловски и Жаклина Пешевска.

Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски.

Мукоски Арнаудов Дамовски и Јовановски остануваат во Шутка

Мукоски, Арнаудов, Дамовски и Јовановски остануваат во Шутка

пред 3 месеци - Телма - Македонија

Пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов остануваат во притвор, Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска во домашен притвор - кривичниот совет на Скопска единица ги одби жалбите на одбраната.

Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

пред 3 месеци - Идивиди - Македонија

Апелациониот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски.

Потврдени притворите

Потврдени притворите

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов остануваат во притвор, а Јохан Тарчуловски и Жаклина пешевска во куќен притвор.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите.

Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор реши Апелација

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор, реши Апелација

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница адвокатите на притворените бараа укинување на притворот и одредување послаба мерка или куќен притвор.

Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски.

Апелациониот суд одлучи Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Апелациониот суд одлучи: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Апелациониот суд денеска донесе одлука притвор за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски.

Обвинителот Момир Маричиќ татко на советникот на Заев Бојан Маричиќ бара од Апелација да остане притворот за Дамовски и Јовановски

Обвинителот Момир Маричиќ, татко на советникот на Заев- Бојан Маричиќ, бара од Апелација да остане притворот за Дамовски и Јовановски

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

На јавна седница Апелација денеска расправа за жалбите на режисерот Борис Дамовски и актерот Владо Јовановски како и неколкумина други, на кои куќниот притвор им беше заменет со притвор во затворот во Шуто Оризари, во врска со настаните од 27 април.

Апелација решава за притворите на Дамовски и Јовановски

Апелација решава за притворите на Дамовски и Јовановски

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Тие веќе неколку дена се во Шутка откако Кривичниот совет на скопска единица ја преиначи првичната одлука на судијата на претходна постапка.

Апелација  Дамовски Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Апелација: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски.

Одбиени жалбите на тројца од притворените осомничени

Одбиени жалбите на тројца од притворените осомничени

пред 3 месеци - Нова ТВ - Македонија

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за Б.Д., В. Ј. и Г.Ѓ. Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница адвокатите на притворените бараа укинување на притворот и одредување послаба мерка или куќен притвор.

Џиков вели дека притворот е казна бара куќен притвор за Јовановски

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието  на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Џиков вели дека притворот е казна бара куќен притвор за Јовановски

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието  на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Џиков вели дека притворот е казна бара куќен притвор за Јовановски

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието  на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Обвинителот Момир Маричиќ од Обвинителството за организиран криминал и корупција на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски.

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Обвинителот Момир Маричиќ од Обвинителството за организиран криминал и корупција на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски.

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Обвинителот Момир Маричиќ од Обвинителството за организиран криминал и корупција на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски.

Адвокатот на актерот Јовановски бара куќен притвор

Адвокатот на актерот Јовановски бара куќен притвор

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Адвокатот на актерот Владо Јовановски кој од куќен притвор беше преместен во затвор, денеска бил во посета на Истражниот затвор во Скопје.

Апелација на јавна седница ќе одлучува за жалбите на Јовановски и Дамовски

Апелација на јавна седница ќе одлучува за жалбите на Јовановски и Дамовски

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои од домашен притвор завршија во затворот во Шуто Оризари поднеле жалба до Апелација.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Џиков Притворот е казна барам куќен притвор за Јовановски

Џиков: Притворот е казна, барам куќен притвор за Јовановски

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Апелација на јавна седница одлучува за притворите на режисерот Дамовски и актерот Јовановски

Апелација на јавна седница одлучува за притворите на режисерот Дамовски и актерот Јовановски

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Актерот Владо Јовановски и режисерот Борис Дамовски на кои Кривичниот совет им ја преиначи мерката и од куќен притвор беа пренесени во истражниот затвор Шутка, поднеле жалба до апелација.

Времеплов
x