20
Голема трагедија во Белград на мечот од Лигата на Европа

Голема трагедија во Белград на мечот од Лигата на Европа

пред 2 месеци - Курир - Фудбал

Победата на Црвена звезда од 1-0 во дуелот со Келн за пласман во нок-аут фазата од Лига Европа е засенета од веста дека еден...

Трагедија во Белград  Навивач на  Ѕвезда  почина за време на мечот со Келн

Трагедија во Белград: Навивач на „Ѕвезда“ почина за време на мечот со Келн

пред 2 месеци - Прес 24 - Спорт

Навивач, од Стара Пазува, починал на натпреварот помеѓу „Црвена Ѕвезда“ и „Келн“. Несреќниот навивач починал од срцев удар, додека неколку се повредени во тепачка.

Црвена Звезда обезбеди европска пролет  навивач починал во пеколот на  Маракана

Црвена Звезда обезбеди европска пролет, навивач починал во пеколот на „Маракана“

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Црвена Звезда ги израдуваа своите фанови и со триумфот над Келн со 1:0, обезбедија европска пролет по пауза од 25 години.

Времеплов
x