20
Историски бод за Вардар во ЛЕ

Историски бод за Вардар во ЛЕ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Во последниот меч од Л групата во Лигата на Европа, Вардар одигра 1:1 со Розенборг Бод за крај на евро одисејата на Вардар, која започна уште во јули.

Гача го фати кучето

Гача го фати кучето!

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Спорт

Во второто полувреме куче влета на теренот, дојде до кус прекин на мечот. Филип Гачевски бепе тој што го фати кучето...

Грнчаров Вардар може против екипи како Розенборг но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

Грнчаров: Вардар може против екипи како Розенборг, но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар може да се носи со екипи од рангот на Розенборг, но сепак сме далеку за да играме рамноправно со подобри клубови од калибарот на Зенит и Реал Сосиедад.

Добар Вардар на полувреме само 1 1

Добар Вардар, на полувреме само 1:1

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Добра игра на нашиот шампион по првите 45. минути со Розенборг, поведе со 1:0 со голот на Итало но Бентнер од пенал во последните секунди израмнува Најдобар Вардар во групната фаза на последниот меч во ЛЕ.

Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци.

Неочекуван гости на Филип Втори  Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите.

Прв бод и збогум Лига Европа

Прв бод и збогум Лига Европа

пред 3 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Вардар не успеаа да ја израдуваат скопската публика и да ја издвојат првата победа во историјата на европските натпреварувања.

Вардар се збогуваше со ЛЕ со голем бод против Розенборг

Вардар се збогуваше со ЛЕ со голем бод против Розенборг

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар го освои првиот бод во натпреварите од групната фаза на Лигата на Европа, откако на студот во Скопје одигра 1:1 со норвешкиот шампион Розенборг.

Јаневски Извонредна игра посебно во првото полувреме заслуживме победа

Јаневски: Извонредна игра, посебно во првото полувреме, заслуживме победа...

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на неговите избраници, но вели исходот е разочарувачки.

Вардар со реми се прости од Лигата на Европа

Вардар со реми се прости од Лигата на Европа

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Македонскиот првак Вардар, одигра нерешено (1-1) против Розенборг во последното коло од групната фаза и го освои првиот бод во историјата во ова натпреварување.

Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите.

Јаневски Не можеме да бидеме задоволни со еден бод

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар по петте убедливи порази, на збогувањето од групната фаза во Лига Европа ремизираше (1-1) против Розенборг во Скопје.

Јаневски Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

Јаневски: Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Чедомир Јаневски и неговите избраници конечно имаат причини за повеќе оптимизам, по добриот настап против Розенборг и првиот бод во историскиот настап на Вардар во Европа Лигата.

Вардар ремизираше против Розенборг а одигра за победа и статистиката го потврдува тоа

Вардар ремизираше против Розенборг, а одигра за победа, и статистиката го потврдува тоа!

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот шампион достојно се прости од настапите во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар одигра реми со резултат...

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Вардар го освои првиот бод во својот историскиот настап во групната фаза од Лига Европа, откако вечерва во Скопје против Розенборг одигра нерешено 1:1.

Вардар со реми го заврши своето учество во Лига Европа

Вардар со реми го заврши своето учество во Лига Европа

пред 3 месеци - Канал 5 - Забава

Пет порази, и едно реми, тоа е севкупниот учинок на крајот од групната фаза за црвено-црните. Црвено-црните добро го почнаа мечот, а голот дојде во 9.

Вардар не загуби од Розенборг но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

Вардар не загуби од Розенборг, но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар ремизираше (1-1) против Розенборг на арената “Филип Втори“ на шестиот, последен натпревар од групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа ФОТО  ВИДЕО

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа (ФОТО + ВИДЕО)

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак со еден бод ја завршува своето прво, дебитантско учество во Лига Европа откако ремизираше на домашен терен во Скопје против Розенборг.

Галерија Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Галерија: Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

пред 3 месеци - Прес 24 - Без катеторија

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите.

Да не биде без ич  Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

Да не биде без ич - Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар го освои историскиот бод во првото учество во фаза по групи во Европа Лигата, со реми, 1:1 против Розенборг во последниот...

Итало го тресна Розенборг за 9 минути

Итало го тресна Розенборг за 9 минути

пред 3 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Падна првиот гол на Вардар на домашен терен во Лига Европа со кој Вардарци уште на стартот од мечот поведоа против Розенборг со 1:0.

Му треба помош на Вардар Кучето се изнервира сакаше да даде гол

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“...

Непоканет гостин на теренот од мечот на Вардар против Розенборг

Непоканет гостин на теренот од мечот на Вардар против Розенборг

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Играта на мечот во Скопје имаше прекин од една минута, прекинот го предизвика куче. Куче влезе на теренот од мечот помеѓу Вардар и Розенборг во Лига Европа, ова се случуваше во 73.

Историски бод за Вардар Розенборг се провлече во Скопје

Историски бод за Вардар, Розенборг се провлече во Скопје

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Македонскиот претставник Вардар со еден освоен бод го заврши своето прво историско учество во групната фаза во Лига Европа.

Вардар не издржа Бендтнер од пенал за 1 1 на полувреме

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг.

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на мечот во Скопје, нашиот претставник игра одлично против норвешкиот шампион но во самиот финиш на првиот дел направи грешка со што му дозволи на гостинот да стигне до израмнување.

Штета  Една грешка ја поништи предноста на Вардар

Штета - Една грешка ја поништи предноста на Вардар

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар игра добро за крај на авантурата во Европа Лигата, но една грешка во самиот финиш на првото полувреме не му дозволи...

Опасен трилинг на Вардар  Итало го начна Розенборг

Опасен трилинг на Вардар - Итало го „начна“ Розенборг

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот Итало со прекрасен гол ја круниса убавата акција на Вардар во деветтата минута, за предност на македонскиот првак...

Италооо Вардар води 1 0 против Розенборг

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Последен меч, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим.

Вардар поведе против Розенборг проработе Бразилецот Итало

Вардар поведе против Розенборг, проработе Бразилецот Итало!

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак тргна со водство против норвешкиот ривал. Вардар вечерва на домашен терен го игра последниот меч во дебитантската сезона од Лига Европа, и тоа против Розенборг.

Времеплов
x