20
МЗТ го потврди заминувањето на Тодоров

МЗТ го потврди заминувањето на Тодоров

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

Александар Тодоров повеќе не е тренер на екипата на МЗТ Скопје Аеродром, откако управата на клубот вечерва ја прифати неговата оставка поднесена од морални причини по пораз на домашен терен од Работнички.

Официјално  Тодоров не е повеќе тренер на МЗТ Скопје

Официјално: Тодоров не е повеќе тренер на МЗТ Скопје!

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Александар Тодоров повеќе не е тренер на екипата на МЗТ Скопје Аеродром, информираа и официјално вечерва од редовите на македонскиот шампион.

Александар Тодоров повеќе не е тренер на МЗТ Скопје Аеродром

Александар Тодоров повеќе не е тренер на МЗТ Скопје Аеродром

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Управата на клубот ја прифати неговата оставка Александар Тодоров повеќе не е прв тренер на екипата на МЗТ Скопје Аеродром,...

Официјално  Тодоров повеќе не е предводник на МЗТ Скопје

Официјално: Тодоров повеќе не е предводник на МЗТ Скопје

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Тоа што вчера беше најавено по поразот од Работнички вечерва се официјализира, Александар Тодоров повеќе не е предводник на македонскиот шампион МЗТ Скопје.

Многу кандидати за наследик на Тодоров на клупата на МЗТ Скопје

Многу кандидати за наследик на Тодоров на клупата на МЗТ Скопје

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

По вчерашниот пораз на шампионот МЗТ Скопје Аеродром од „лутиот„ градски ривал Работнички, тренерот на аеродромци Александар Тодоров најави повлекување од функцијата.

Многу кандидати за наследик на Тодоров на клупата на МЗТ Скопје Аеродром

Многу кандидати за наследик на Тодоров на клупата на МЗТ Скопје Аеродром

пред 3 месеци - Канал 5 - Кошарка

По поразот Тодоров меѓу другото изјави дека ја презема одговорноста за овој пораз. - Утре ќе се знае повеќе околу тоа дали...

Тодоров на излезна врата  МЗТ бира нов тренер

Тодоров на излезна врата, МЗТ бира нов тренер

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Поразот на вечното дерби со Работнички речиси сигурно ќе биде и последен натпревар на Александар Тодоров на клупата на МЗТ Скопје, а конечната разврска се очекува во текот на денешниот ден.

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ  Давитков се враќа во Македонија  МЗТ бара тренер

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ: Давитков се враќа во Македонија, МЗТ бара тренер!

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје во моментов има неколку опции за решение на тренерското место на кое веќе нема да биде Александар Тодоров. Покрај Саша Димитријевиќ, во игра влегува и селекторот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков.

Димитријевиќ еден од главните кандидати за  жешкото  столче во МЗТ Скопје

Димитријевиќ еден од главните кандидати за „жешкото“ столче во МЗТ Скопје

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Иако се уште нема официјална потврда за заминувањето на миленикот на фановите на шампионите, Александар Тодоров кој преку ноќ стана непосакувана личност, веќе во јавноста почнаа шпекулациите за неговата земна.

Тодоров не е сигурен дали останува тренер на МЗТ

Тодоров не е сигурен дали останува тренер на МЗТ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Во МЗТ, вината за поразот ја гледаат во слабиот скок, а Работнички одиграл по договор Тренерот Александар Тодоров не најави...

Навивач влетал во соблекувалната на МЗТ Скопје

Навивач влетал во соблекувалната на МЗТ Скопје

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Тренерот Ацо Тодоров навреме излегол од соблекувалната, но играчите ја слушале "лекцијата" Незадоволни од играта и резултатите, навивачите на МЗТ Скопје Аеродром со негодување ги испратија своите миленици по поразот во вечното дерби од Работнички.

Тодоров  Одговорноста за овој пораз ја превземам лично јас  други тренери пред мене имале и помалку кредити

Тодоров: Одговорноста за овој пораз ја превземам лично јас, други тренери пред мене имале и помалку кредити

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје, Ацо Тодоров вели дека ја превзема одговорноста за поразот од Работнички во големото дерби. Предводникот на „металци“ посочи дека неговиот состав потфрли во последанта четвртина од средбата, особено во офанзивата.

Времеплов
x