20
Признание за асот на Ливерпул  Салах е најдобриот африкански фудбалер за 2017 година

Признание за асот на Ливерпул: Салах е најдобриот африкански фудбалер за 2017 година

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Репрезентативецот на Египет и член на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах е прогласен за најдобар африкански фудбалер во 2017 година во изборот на „Би-Би-Си“.

Салах е најдобар африкански фудбалер според  Би би си

Салах е најдобар африкански фудбалер според „Би-би-си“

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Ѕвездата на Ливерпул и на египетската репрезентација, Мохамед Салах е добитник на наградата за најдобар африкански фудбалер за 2017 година според „Би-би-си“.

Мохамед Салах најдобар африкански фудбалер за 2017 година

Мохамед Салах најдобар африкански фудбалер за 2017 година

пред 4 месеци - Канал 5 - Фудбал

Во конкуренција во најтесниот круг беа уште и Пјер Емерик Обамејанг (Борусија Дортмунд), Виктор Мозес (Челзи), Садио Мане (Ливерпул) и Наби Кеита (Лајпциг).

Избор на  Би Би Си   Салах најдобар африкански фудбалер на годината

Избор на „Би-Би-Си“: Салах најдобар африкански фудбалер на годината

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: liverpoolfc.com Мохамед Салах е прогласен за најдобар африкански фудбалер за 2017 година во изборот што од 2001 година традиционално го организира „Би-Би-Си“.

Салах е најдобар африкански фудбалер за 2017 година

Салах е најдобар африкански фудбалер за 2017 година

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Напаѓачот на Ливерпул Мохамед Салах е избран за најдобар африкански фудбалер за 2017 година. Летното засилување на „црвените“...

Времеплов
x