20
Комплетирани четвртфиналните парови на СП за ракометарки

Комплетирани четвртфиналните парови на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Репрезентацијата на Холандија e последната која обезбеди пласман во четвртфиналето на СП за ракомететарки што се одржува...

Холандија последен четвртфиналист на СП за ракометарки

Холандија последен четвртфиналист на СП за ракометарки

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Репрезентацијата на Холандија избори четвртфинале на женскиот ракометен Мундијал во Германија, откако синоќа по десетминтно прдолжение ја совлада Јапонија со 26:24.

Норвешка гази  Холандија едвај против Јапонките

Норвешка „гази“, Холандија едвај против Јапонките

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Норвешка остана на добар пат да ја одбрани светската титула, откако со 31:23 ги прегази незгодните Шпанки за да обезбеди супер-пресметка со Русија во четврт-финалето.

Норвежанките преку Шпанија до четвртфинале на СП

Норвежанките преку Шпанија до четвртфинале на СП

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Репрезентацијата на Норвешка очекувано го продолжува настапот во четвртфиналето на Светското првенство во Германија. Актуелните светски шампионки во осминафиналниот дуел ја победија Шпанија со 31-23 .

Русија и Чешка изборија пласман во четвртфиналето од Светското женско ракометно првенство

Русија и Чешка изборија пласман во четвртфиналето од Светското женско ракометно првенство

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарките на Чешка и Русија се пласираа во четвртфиналето од Светското ракометно првенство за жени што се игра во Германија.

Шведските ракометарки со провокативен танц ја прославија победата со Словенија

Шведските ракометарки со провокативен танц ја прославија победата со Словенија

пред 4 месеци - Прес 24 - Забава

Уверливата победа против Словенија во осминафиналето од Светското првенство, шведските ракометарки ја прославија со танц во соблекувалната и покажаа дека освен што знаат да прослават победа очигледно знаат и да прослават.

Ги воодушевија сите Шведските ракометарки со секси танц ја прославија победата со Словенија

Ги воодушевија сите: Шведските ракометарки со секси танц ја прославија победата со Словенија

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Уверливата победа против Словенија во осминафиналето од Светското првенство, шведските ракометарки ја прославија со танц во соблекувалната и покажаа дека освен што знаат да прослават победа очигледно знаат и да прослават.

Чешка и Русија се пласираа во четвртфиналето на СП за ракометарки

Чешка и Русија се пласираа во четвртфиналето на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

Ракометарките на Чешка место меѓу осумте најдобри на Шампионатот обезбедија со победата над Романија со 28-27, иако по првиот дел Романките водеа со три гола разлика (17-14).

Комплетирани два четвртфинални пара на СП за ракометарки

Комплетирани два четвртфинални пара на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Loading Video...

Познати двојките за 1 8 финалето на СП за ракометарки

Познати двојките за 1/8.финалето на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Loading Video... На женското Светско ракометно првенство во Германија денеска е слободен ден, но веќе утре стартуваат разигрувањето, односно нокаут фазата со четири средби од 1/8.

Комплетирање на 1 4 финалните двојки на СП

Комплетирање на 1/4 финалните двојки на СП

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

На Светското првенство во ракомет во женска конкуренција денеска ќе бидат комплетирани четврт-финалните двојки. Од 17 часот...

Знаат да се радуваат Швеѓанките со стил го прославија пласманот во четвртфиналето на СП

Знаат да се радуваат: Швеѓанките со стил го прославија пласманот во четвртфиналето на СП

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Селекцијата на Шведска си обезбеди четвртфинале на Светското првенство во Германија и тоа откако со 33-21 ја декласираа репрезентацијата на Словенија.

Вака слават Швеѓанки во соблекувална

Вака слават Швеѓанки во соблекувална

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Шведските ракометарки обезбедија пласман во четвртфиналето на СП во Гераманија. За место во Топ 8 во светот, Швеѓанките ја елиминираа репрезентацијата на Словенија со 33-21.

Швеѓанките во едно поинакво издание

Швеѓанките во едно поинакво издание

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Репрезентативките на Шведска на интересен начин го прославија пласманот во четврт-финалето. По триумфот над Словенија (33-21) во соблекувалната покажаа дека може да бидат и одлични танчерки.

Ракомет СП жени  Денеска ќе бидат познати сите учесници и двојки во четвртфиналето

Ракомет, СП (жени): Денеска ќе бидат познати сите учесници и двојки во четвртфиналето

пред 4 месеци - 24 вести - Свет

Ракометното внимание деновиве го краде Светското Првенство за жени во Германија. По вчерашните битки веќе е позната првата половина патници, воедно и двојки во четвтфиналето.

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Репрезентациите на Шведска и на Данска им се приклучија на селекциите на Црна Гора и на Франција во четвртфиналето на Светското првенство за ракометарки што се игра во Германија.

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Репрезентациите на Шведска и на Данска им се приклучија на селекциите на Црна Гора и на Франција во четвртфиналето на Светското првенство за ракометарки што се игра во Германија.

Комплетирани два четвртфинални пара на СП за ракометарки

Комплетирани два четвртфинални пара на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Светското првенство за ракометарки што се игра во Германија познати се првите два четвртфинални пара. Репрезентациите на...

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Репрезентациите на Шведска и на Данска им се приклучија на селекциите на Црна Гора и на Франција во четвртфиналето на Светското првенство за ракометарки што се игра во Германија.

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

Шведска против Данска во скандинавско четвртфинале на ракометниот Мундијал

пред 4 месеци - Идивиди - Спорт

Репрезентациите на Шведска и на Данска им се приклучија на селекциите на Црна Гора и на Франција во четвртфиналето на Светското првенство за ракометарки што се игра во Германија.

СП за жени Швеѓанките ја растурија Словенија домаќинот во аут од Данска

СП за жени: Швеѓанките ја растурија Словенија, домаќинот „во аут“ од Данска

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Шведска и Данска им се приклучија на селекциите на Црна Гора и на Франција во четвртфиналето од ракометниот мундијал за жени, откако скандинавските селекции ги добија вечерашните пресметки со Словенија, односно Германија.

Познати двојките за 1 8 финалето на СП за ракометарки

Познати двојките за 1/8.финалето на СП за ракометарки

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Nа женското Светско ракометно првенство во Германија денеска е слободен ден, но веќе утре стартуваат разигрувањето, односно нокаут фазата со четири средби од 1/8.

Времеплов
x