20
Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово. Заев ќе се сретне со неговиот косовски...

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Заев ќе се сретне со неговиот косовски колега  Рамуш Харадинај, а ќе има средби и со претседателот на Косово Хашим Тачи и со претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

ЌЕ СЕ РЕШАВААТ  ЧУВСТВИТЕЛНИ  ПРАШАЊА  Хардинај најави дека утре со Заев ќе решава  чувствителни  прашања  не е исклучена и слобода за терористите од Диво Насеље

ЌЕ СЕ РЕШАВААТ „ЧУВСТВИТЕЛНИ“ ПРАШАЊА: Хардинај најави дека утре со Заев ќе решава „чувствителни“ прашања, не е исклучена и слобода за терористите од Диво Насеље

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај од утрешната средба со својот македонски колега Зоран Заев во Приштина очекува напредок...

Харадинај пред посетата на Заев на Косово   знак на добра волја

Харадинај пред посетата на Заев на Косово : знак на добра волја

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Харадинај за Телевизијата РТК 2 рече дека очекува посетата да ги продлабочи односите меѓу Скопје и Приштина Утре , на првата...

Заев во прва официјална посета на Косово

Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре ќе замине за Косово, што воедно е и прва официјална посета на премиер на Република Македонија на Република Косово.

Заев во прва официјална посета на Косово

Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре ќе замине за Косово, што воедно е и прва официјална посета на премиер на Република Македонија на Република Косово.

Заев во прва официјална посета на Косово

Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре ќе замине за Косово, што воедно е и прва официјална посета на премиер на Република Македонија на Република Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во официјална посета на Косово

Премиерот Заев во официјална посета на Косово

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Премиерот Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово. Ќе се сретне со неговиот колега Рамуш Харадинај, а ќе има средби и со претседателот на Косово, Хашим Тачи и со претседателот на Собранието, Кадри Весели.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Заев ќе се сретне со неговиот косовски колега  Рамуш Харадинај, а ќе има средби и со претседателот на Косово Хашим Тачи и со претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели.

Заев во прва официјална посета на Косово

Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Заев во вторник во официјална посета на Косово

Заев во вторник во официјална посета на Косово

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев во вторник, 12-ти декември, ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Заев во Косово: Средба со неговиот колега Харадинај

пред 3 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

Премиерот Заев во прва официјална посета на Косово

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Косово.

Времеплов
x