20
Џејмс си заминува од Кливленд  На лето го формира   најубиственото  трио со Крис Пол и Џејмс Харден

Џејмс си заминува од Кливленд: На лето го формира ,,најубиственото” трио со Крис Пол и Џејмс Харден

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Веќе јавна тајна е дека Леброн Џејмс e подготвен да си замине од Кливленд поради тоа што овој клуб не успеа да направи победнички тим.

НОВ СУПЕР ТИМ  Леброн во Тексас

НОВ СУПЕР ТИМ: Леброн во Тексас?

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Најдобриот играч на Кливленд, па и во лигата, на крајот на оваа сезона би можел да се пресели во Хјустон Рокетс, тврди реномираното списание.

Леброн Џејмс на лето се сели од Кливленд за да оформи нов супер тим

Леброн Џејмс на лето се сели од Кливленд за да оформи нов супер-тим

пред 4 месеци - Кајгана - Кошарка

Со стартот на секое лето, најжешка тема на која се разговара околу НБА лигата е евентуалната преселба на Леброн Џејмс. Според денешните информации, генералните менаџери од лигата веќе знаат која е следната дестинација на Кралот.

Хјустон ќе прави супер тим  ќе го носи Леброн во Тексас

Хјустон ќе прави супер-тим, ќе го носи Леброн во Тексас

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Најдобриот играч на денешнината, Леброн Џејмс, по завршувањето на сезоната 2017/2018 би можел да се пресели во Хјустон, тврди „УСА Тудеј“.

Нови маестрални партии на Харден и Леброн

Нови маестрални партии на Харден и Леброн

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Хјустон продолжи со триумфалната низа во НБА лигата откако утровосо124:117 славеше на гостувањето кај Портланд. Нова одлична...

НБА Доминација на ѕвездите

НБА:Доминација на ѕвездите

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Ноќта во НБА лигата беше резервирана за Ѕвездите кои одбележаат трипл-дабл за своите екипи. Тоа им појде од рака на Леброн Џејмс од Кливленд, Никола Вучевиќ-Орландо и Расел Вестбрук-Оклахома.

Хјустон ја продолжи победничката серија на гостувањето кај Портланд

Хјустон ја продолжи победничката серија на гостувањето кај Портланд

пред 4 месеци - A1on - Кошарка

До деветти триумф во низа стигна тимот на Хјустон синоќа откако на гостувањето кај Портланд славеше со 124:117. Тие сега ја имаат најдолгата серија победи и се тим со најдобар скор во лигата со 20 победи и 4 порази.

Леброн се распука против Филаделфија  неверојатниот Харден му донесе нова победа на Хјустон со 48 поени

Леброн се распука против Филаделфија, неверојатниот Харден му донесе нова победа на Хјустон со 48 поени

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

По поразот од Индијана, Кливленд брзо успеа да се врати на победничките патеки и да го неутрализира првиот неуспех по пауза...

НБА  Хјустон ја продолжи победничката серија

НБА: Хјустон ја продолжи победничката серија

пред 4 месеци - Курир - Кошарка

Екипата на Хјустон ја продолжи серијата победи откако ноќеска на гостувањето го совлада Портланд со 124:117. Ова беше 9.ти...

НБА  Хјустон ја продолжи победничката серија

НБА: Хјустон ја продолжи победничката серија

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Ова беше 9.ти триумф во низа за „ракетите“ и сега имаат најдолга серија победи и воедно се тим со најдобар скор во лигата 20-4 (победи-порази).

Времеплов
x