20
Фановите на Челси тврдат дека Чаби Алонсо намерно ги намести со Барселона посочија и еден доказ од ждрепката

Фановите на Челси тврдат дека Чаби Алонсо намерно ги намести со Барселона, посочија и еден доказ од ждрепката!

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Чаби Алонсо од многумина го доби прекарот на најлош извлекувач на ждрепка во Лигата на шампионите, а причина за тоа е што неговите раце во првата нокаут рунда од најелитното натпреварување донесоа две мега пресметки меѓу четири големи тима.

Чаби Алонсо се огласи за среќната ждрепка која му ја донесе на Реал Мадрид

Чаби Алонсо се огласи за „среќната ждрепка“ која му ја донесе на Реал Мадрид

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Чаби Алонсо беше задолжен за извлекувањето на денешната ждрепка по повод осминафиналните дуели во Лигата на шампионите, а...

Емери Сеедно е со кого играме ПСЖ сака да ја освои Лига шампиони

Емери: Сеедно е со кого играме, ПСЖ сака да ја освои Лига шампиони

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Унаи Емери вели дека ждрепката за осмионафиналето во Лигата на шампионите е добра за неговиот клуб, иако на мегдан ќе им...

Емери ПСЖ е подготвен за Реал

Емери: ПСЖ е подготвен за Реал

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Денешното ждрепка за првата нокаут фаза во Лигата на шампионите го донесе и супер дербито меѓу бранителот на трофејот Реал Мадрид и составот кој цели тоа Пари Сен Жермен.

Местенка на ждрепката во ЛШ Како Чаби Алонсо му ја намести Барселона на Челзи

Местенка на ждрепката во ЛШ: Како Чаби Алонсо му ја намести Барселона на Челзи?

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

И овој ждреб од Лигата на шампиони не можеше да помине без нагаѓања за местење. Имено, денес во Нион беа одредени осминафиналните парови од ЛШ, а меѓи останатите ќе се сретнат Челзи и Барселона.

Бутрагењо Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

Бутрагењо: Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Легендата на Реал Мадрид, Емилио Бутурагењо смета дека пресметката со ПСЖ во осминафиналето на фудбалската Лига на шампиони е рамна на финале во елитното натпреварување.

Емери Можеме да се надигруваме со Реал Мадрид

Емери: Можеме да се надигруваме со Реал Мадрид

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Пари Сен Жермен за противник во осминафиналето на Лигата на шампионите го доби актуелниот европски првак Реал Мадрид. Тоа секако ќе биде еден од најинтересните дуели во елитното европско натпреварување, заедно со пресметката меѓу Барселона и Челси.

Навивачите на Челси тврдат дека Алонсо ја наместил ждрепката

Навивачите на Челси тврдат дека Алонсо ја наместил ждрепката

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Челси во осмина-финалето во Лигата на шампионите ќе игра против Барселона, реши денешната ждрепка во Нион. Во двата табора...

Извлечени двојките во Лигата на шампионите Мега спектакли во Мадрид Лондон Барселона и Париз

Извлечени двојките во Лигата на шампионите: Мега спектакли во Мадрид, Лондон, Барселона и Париз

пред 3 месеци - Бркај работа - Фудбал

Денес на програмата беше осминафиналната ждрепка во Лигата на шампионите, која се одржа во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион.

ЛШ Реал Мадрид со ПСЖ Челзи ја пречекува Барселона

ЛШ: Реал Мадрид со ПСЖ, Челзи ја пречекува Барселона

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Во осмина-финалето во Лигата на шампионите европскиот првак Реал Мадрид, ќе вкрсти со францускиот првак ПСЖ во првото деби во нокаут фазата, а второт дерби ќе го играат Челси и Барселона.

Реал против ПСЖ а Челзи во дуел со Барса во 1 8 финалето во ЛШ

Реал против ПСЖ, а Челзи во дуел со Барса во 1/8-финалето во ЛШ

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид ќе игра со Пари сен Жермен, додека Челзи за противник ја доби Барселона во двете мега пресметки од осминафиналето на елитното фудбалско натпреварување.

Бутрагењо Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

Бутрагењо: Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

- Овој судир спокојно може да биде финале. Двата тима се многу силни. Сепак жрепката одреди да се сретнат многу рано и еден од двата тима ќе мора да отпадне.

ПСЖ  Реал Челзи  Барселона во осминафиналето од ЛШ

ПСЖ – Реал, Челзи – Барселона во осминафиналето од ЛШ

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Ова е епилогот по денешната жрепка во седиштето на Европската фудбалска федерација каде беа извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите.

Бутрагењо Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

Бутрагењо: Дуелот со ПСЖ слободно може да се прогласи за финале

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Легендата на Реал Мадрид, Емилио Бутурагењо смета дека пресметката со ПСЖ во осминафиналето на фудбалската Лига на шампиони е рамна на финале во елитното натпреварување.

Челзи го обвини Чаби Алонсо дека го наместил нивниот противник во ЛШ

Челзи го обвини Чаби Алонсо дека го наместил нивниот противник во ЛШ

пред 3 месеци - 365 - Без катеторија

32 Споделувања Share Tweet Жрепка за осминафиналето  ги донесе 8-те двојки за првиот дел од нокаут  фазата во елитната фудбалска лига на Уефа, формирани од победниците на групите и втропласирните екипи.

Европскиот првак налета на ПСЖ

Европскиот првак налета на ПСЖ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Првата препрека за Реал Мадрид во походот по одбрана на круната ќе биде Пари Сен Жермен, најефикасниот тим во групната фаза на ЛШ Реал Мадрид против Пари Сен Жермен е шлагот на осминафиналната рунда во Лигата на шампионите.

Роналдо на Нејмар Барса го извлече Челси

Роналдо на Нејмар, Барса го извлече Челси

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Европскиот првак Реал во осмина-финалето, во Лигата на шампионите, ќе вкрсти со францускиот првак ПСЖ во првото деби во нокаут фазата, а второт дерби ќе го играат Челси и Барселона.

ПСЖ  Реал Челзи  Барселона во осминафиналето од ЛШ

ПСЖ – Реал, Челзи – Барселона во осминафиналето од ЛШ

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид ќе игра со Пари сен Жермен, додека Челзи за противник ја доби Барселона во двете мега пресметки од осминафиналето на елитното фудбалско натпреварување.

Роналдо на Нејмар Барса го извлече Челси

Роналдо на Нејмар, Барса го извлече Челси

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

Европскиот првак Реал во осмина-финалето, во Лигата на шампионите, ќе вкрсти со францускиот првак ПСЖ во првото деби во нокаут фазата, а второт дерби ќе го играат Челси и Барселона.

Роналдо на Нејмар Барса го извлече Челси

Роналдо на Нејмар, Барса го извлече Челси

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Европскиот првак Реал во осмина-финалето, во Лигата на шампионите, ќе вкрсти со францускиот првак ПСЖ во првото деби во нокаут фазата, а второт дерби ќе го играат Челси и Барселона.

ПСЖ  Реал Челзи  Барселона во осминафиналето од ЛШ

ПСЖ – Реал, Челзи – Барселона во осминафиналето од ЛШ

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид ќе игра со Пари сен Жермен, додека Челзи за противник ја доби Барселона во двете мега пресметки од осминафиналето на елитното фудбалско натпреварување.

ЖДРЕПКА ЗА 1 8 ФИНАЛЕ РЕАЛ МАДРИД ПРОТИВ ПСЖ ЧЕЛЗИ СО БАРСЕЛОНА

ЖДРЕПКА ЗА 1/8 ФИНАЛЕ:РЕАЛ МАДРИД ПРОТИВ ПСЖ,ЧЕЛЗИ СО БАРСЕЛОНА

пред 3 месеци - Телма - Фудбал

Ждрепка за осминафиналето  ги донесе 8--те двојки за првиот дел од нокаут  фазата во елитната фудбалска лига на Уефа,формирани од победниците на групите и втропласирните екипи.

За осминафинале во ЛШ како на симулацијата Челзи против Барселона дерби ќе се игра и меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен

За осминафинале во ЛШ како на симулацијата, Челзи против Барселона, дерби ќе се игра и меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Челзи и Барселона ќе одлучуваат за четвртфиналист во Лигата на шампионите, како екстра дерби на рундата во елитното натпреварување,...

 Бомби во ждребот  ПСЖ против Реал Мадрид Челси со Барселона

„Бомби“ во ждребот – ПСЖ против Реал Мадрид, Челси со Барселона

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Пари сен Жермен атакува на европска круна, но веќе во првата нокаут фаза „светците“ ќе имаат огромен предизвик, двомеч со актуелниот европски првак Реал Мадрид.

Познати осминафиналните дуели во Лигата на шампионите

Познати осминафиналните дуели во Лигата на шампионите

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Денеска беше извршена ждрепката за осминафиналните дуели од Лигата на шампионите, неколку големи дерби натпревари. Бранителот на трофејот, Реал Мадрид за противник го доби моќниот тим на ПСЖ.

ПСЖ  Реал Челзи  Барселона во осминафиналето од ЛШ

ПСЖ – Реал, Челзи – Барселона во осминафиналето од ЛШ

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид ќе игра со Пари сен Жермен, додека Челзи за противник ја доби Барселона во двете мега пресметки од осминафиналето на елитното фудбалско натпреварување.

Две мега битки во осминафиналето на ЛШ

Две мега битки во осминафиналето на ЛШ

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Попладнево во седиштето на УЕФА во Нион беа извлечени паровите за првата нокаут фаза во Лигата на шампионите. Во осминафиналето ќе имаме две големи битки, меѓу екипите од петте најдобри првенства во Европа.

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Во седиштето на УЕФА во Нион денес ќе бидат извлечени двојките за осминафиналната фаза од Лигата на шампионите. Победниците од групите се носители и нема да можат да се сретнат меѓу себе во осминафиналните елиминации.

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Во седиштето на УЕФА во Нион денес ќе бидат извлечени двојките за осминафиналната фаза од Лигата на шампионите. Победниците од групите се носители и нема да можат да се сретнат меѓу себе во осминафиналните елиминации.

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

Жрепка за осминафиналето во ЛШ

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Победниците од групите се носители и нема да можат да се сретнат меѓу себе во осминафиналните елиминации. Носители пред жрепката се: Манчестер Јунајтед, Пари Сен Жермен, Барселона, Рома, Тотенхем, Ливерпул, Манчестер Сити и Бешикташ.

Времеплов
x