20
Теодосиќ се врати и го реши Торонто  Бостон тешко без Ирвинг

Теодосиќ се врати и го реши Торонто, Бостон тешко без Ирвинг

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Клиперс во финишот направија пресврт и го совладаа Торонто со 96:91. Чикаго го шокираше Бостон на домашен терен (108:85), Џејмс Харден го предводеше Хјустон до десетата победа во низа.

Теодосиќ се врати и веднаш постигна тројка за победа

Теодосиќ се врати и веднаш постигна тројка за победа

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Милош Теодосиќ конечно го имаше својот камбек по повредата што го оддалечи од терените, а српскиот плејмејкер веднаш имаше значаен придонес за својот тим, осигурувајќи ја победата на ЛА клиперс против Торонто (96-91).

Времеплов
x