20
Трамп По нападот во Њујорк итна имиграциска реформа

Трамп: По нападот во Њујорк, итна имиграциска реформа

пред 4 месеци - Сител - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нападот во Њујорк, извршен со рачно направена бомба од страна на маж од Бангладеш, покажува дека Конгресот итно треба да донесе закон за имиграциска реформа.

Нападот во Менхетен бил одмазда за Ерусалим

Нападот во Менхетен бил одмазда за Ерусалим?!

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

27-годишниот Акајед Ула, мигрант од Бангладеш кој пред седум години се доселил во САД има изгореници на стомакот и на рацете и според првичните информации, нападот го извел во името на исламска држава.

Трамп По нападот во Њујорк итна имиграциска реформа

Трамп: По нападот во Њујорк, итна имиграциска реформа

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нападот во Њујорк, извршен со рачно направена бомба од страна на маж од Бангладеш, покажува дека Конгресот итно треба да донесе закон за имиграциска реформа.

Трамп По нападот во Њујорк итна имиграциска реформа

Трамп: По нападот во Њујорк, итна имиграциска реформа

пред 4 месеци - A1on - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нападот во Њујорк, извршен со рачно направена бомба од страна на маж од Бангладеш, покажува дека Конгресот итно треба да донесе закон за имиграциска реформа.

Њујоршкиот бомбаш дошол во САД пред 7 години

Њујоршкиот бомбаш дошол во САД пред 7 години

пред 4 месеци - Фаланга - Без катеторија

При детонацијата тој претрпел повреди на стомакот и дланката.. Претставнници на полицијата во Њујорк изјавија дека 27 годишнното...

Објавена снимка од моментот на експлозијата во Њујорк

Објавена снимка од моментот на експлозијата во Њујорк

пред 4 месеци - Кајгана - Свет

Камерите за видеонадзор во метрото го снимиле моментот кога била активирана експлозивната направа во Менхетн. Како што пренесуваат медиумите, неколку лица се повредени, а едно лице е уапсено под сомнение дека ја активирало бомбата.

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

пред 4 месеци - Прес 24 - Свет

Бомбашот кој денеска се обиде да активира бомба во една од најпрометните сообраќајници на њујоршкото метро е 27-годишниот...

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

пред 4 месеци - Сител - Свет

Бомбашот кој денеска се обиде да активира бомба во една од најпрометните сообраќајници на њујоршкото метро е 27-годишниот...

Четворица повредени во експлозијата во Њујорк напаѓачот приведен

Четворица повредени во експлозијата во Њујорк, напаѓачот приведен

пред 4 месеци - Алфа - Свет

Четири лица се повредени во експлозијата на бомба од „непознато потеклo“, која попладнево се случи на станица во Менхетен...

Кој е терористот од Њујоршкото метро

Кој е терористот од Њујоршкото метро ?

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

Осомничениот бомбаш е Акајед Улах, 27-годишен државјанин на Бангладеш. Ула, кој живеел во Бруклин, бил вооружен со  бомба и батерии додека одел низ транспортниот центар  на  Менхетен, изјавија извори за Њујорк пост.

Безбедносните камери го забележаа моментот на експлозија во Њујорк

Безбедносните камери го забележаа моментот на експлозија во Њујорк

пред 4 месеци - A1on - Свет

Камерите за видео надзор го забележале моментот на активирањето на експлозивната направа на Менхетен. При експлозијата беа повредени неколку лица, а полицијата уапси еден осомничен за активирање на бомбата.

Експлозија на Менхетен

Експлозија на Менхетен

пред 4 месеци - МТВ 1 - Свет

Експлозија на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн во Њујорк. Според информациите од САД, четворица се повредени, а бомбашот кој имал импровизирана експлозивна направа е уапсен.

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Бомбашот кој денеска се обиде да активира бомба во една од најпрометните сообраќајници на њујоршкото метро е 27-годишниот...

Експлозија во Њујорк

Експлозија во Њујорк

пред 4 месеци - 24 вести - Свет

Нов напад во Њујорк. Со импровизирана бомба маж предизвика експлозија среде Менхетен. Во инцидентот повредени се четири лица, вклучувајќи го и осомничениот.

Експлозијата во Њујорк  обид за терористички напад

Експлозијата во Њујорк - обид за терористички напад

пред 4 месеци - DW - Свет

Во центарот на Менхтен експлодираше рачно направена бомба. Градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио изјави дека станува збор за обид за терористички напад.

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад нема повредени освен бомбашот

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад, нема повредени освен бомбашот

пред 4 месеци - Весник - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според претставник на њујоршката полиција, се работи за обид да се детонира бомба во кој бил повреден само бомбашот.

Експлозија во Њујорк обид за терористички напад нема повредени освен бомбашот

Експлозија во Њујорк обид за терористички напад, нема повредени освен бомбашот

пред 4 месеци - Сител - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според претставник на њујоршката полиција, се работи за обид да се детонира бомба во кој бил повреден само бомбашот.

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад нема повредени освен бомбашот

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад, нема повредени освен бомбашот

пред 4 месеци - Вечер - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според претставник на њујоршката полиција, се работи за обид да се детонира бомба во кој бил повреден само бомбашот.

Еј Би Си Експлозијата во Њујорк е подметната бомба има повредени бомбашот е уапсен

Еј-Би-Си: Експлозијата во Њујорк е подметната бомба, има повредени, бомбашот е уапсен

пред 4 месеци - Курир - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Експлозијата во Њујорк највероватно е од подметната бомба

Експлозијата во Њујорк највероватно е од подметната бомба

пред 4 месеци - Весник - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Експлозијата во Њујорк највероватно е од подметната бомба

Експлозијата во Њујорк највероватно е од подметната бомба

пред 4 месеци - Вечер - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Паника во Њујорк  Експлозија на автобуска станица на Менхетен

Паника во Њујорк : Експлозија на автобуска станица на Менхетен

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

Еден маж е приведен , откако претходно бил застрелан од полицијата . Експлозијата се случила во близина на Тајмс сквер , додека траела најголемата утринска мешаница.

Експлозијата во Њујорк е подметната бомба бомбашот е уапсен

Експлозијата во Њујорк е подметната бомба, бомбашот е уапсен

пред 4 месеци - Идивиди - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Еј Би Си Експлозијата во Њујорк е подметната бомба  има повредени

Еј-Би-Си: Експлозијата во Њујорк е подметната бомба - има повредени

пред 4 месеци - Прес 24 - Свет

Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата. Според телевизијата...

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад нема повредени

Експлозијата во Њујорк обид за терористички напад, нема повредени

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според претставник на њујоршката полиција, се работи за обид да се детонира бомба во кој бил повреден само бомбашот.

Експлозија во Њујорк во централниот дел на Менхетен

Експлозија во Њујорк во централниот дел на Менхетен

пред 4 месеци - MK News - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Еј Би Си Експлозијата во Њујорк е подметната бомба има повредени бомбашот е уапсен

Еј-Би-Си: Експлозијата во Њујорк е подметната бомба, има повредени, бомбашот е уапсен

пред 4 месеци - Прес 24 - Свет

Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата. Според телевизијата...

Експлозија во Њујорк во централниот дел на Менхетен

пред 4 месеци - ТВ Нова - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Полицијата информираше дека реагира на терен и дека се уште не е утврдена причината за експлозијата.

Обид за терористички напад во Њујорк нема повредени освен бомбашот

Обид за терористички напад во Њујорк, нема повредени освен бомбашот

пред 4 месеци - A1on - Свет

Експлозија одекна утрово во Њујорк, на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според претставник на њујоршката полиција, се работи за обид да се детонира бомба во кој бил повреден само бомбашот.

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

Бомбашот од Њујорк идентификуван како исламист од Бангладеш

пред 4 месеци - Нова ТВ - Свет

Бомбашот кој денеска се обиде да активира бомба во една од најпрометните сообраќајници на њујоршкото метро е 27-годишниот Акајед Улах од Бангладеш, јави весникот „Њујорк Пост“.

Времеплов
x