20
Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Денеска сончево со температура до 15 степени

Денеска сончево со температура до 15 степени

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево со магла по котлините и температура до 15 степени

Сончево, со магла по котлините и температура до 15 степени

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Сончево со умерена облачност е времето во поголемиот дел од земјава. По котлините е студено со слаба магла и ниска облачност.

По снегот и кочан ладното време не чека нагла промена на времето

По снегот и кочан ладното време не чека нагла промена на времето

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Студот малку ќе попушти  потоа нов влажен бран

Студот малку ќе попушти - потоа нов влажен бран

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Денеска не очекува сончево време

Денеска не очекува сончево време

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред 4 месеци - Популарно - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска Сончево со температура до 15 степени

Времето денеска: Сончево со температура до 15 степени

пред 4 месеци - Канал 77 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред 4 месеци - Кајгана - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Подгответе се за нагла промена УХМР со нови прогнози несвојствени за овој период

Подгответе се за нагла промена: УХМР со нови прогнози несвојствени за овој период

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Драстична промена на времето  следуваат невообичаени температури за декември

Драстична промена на времето - следуваат невообичаени температури за декември

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Ќе врне без престан цел викенд Еве какво време не очекува оваа недела

Ќе врне без престан цел викенд: Еве какво време не очекува оваа недела

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Ќе врне без престан цел викенд Еве какво време не очекува оваа недела

Ќе врне без престан цел викенд: Еве какво време не очекува оваа недела

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Метео Утринска магла по одделни котлини

Метео: Утринска магла по одделни котлини

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

По утринските минусни температури сончево и потопло

По утринските минусни температури, сончево и потопло

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Утрово Македонија изѕемна од студ

Утрово Македонија изѕемна од студ

пред 4 месеци - Репортер - Живот

Изутринава во седум часот најстудено беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови,...

Утрово Македонија окована во студ

пред 4 месеци - Репортер - Живот

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови,...

Најстудено во Берово и во Скопје

Најстудено во Берово и во Скопје

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, ...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

По утринските минусни температури сончево и потопло

По утринските минусни температури, сончево и потопло

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Промена по кочан ладното утро  временска прогноза

Промена по кочан ладното утро - временска прогноза

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Најстудено во Берово и во Скопје

Најстудено во Берово и во Скопје

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, ...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 4 месеци - Денар - Економија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Времеплов
x