20
 Стар  Во Брисел ќе се разговара за Нова Македонија

„Стар“: Во Брисел ќе се разговара за „Нова Македонија“

пред 4 месеци - Сител - Македонија

„Нова Македонија“ е предлогот за кој ќе се разговара во Брисел на средбата на медијаторот Метју Нимиц со прествавниците на Македонија и на Грција, објави грчката телевизија „Стар“.

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Нимиц на средба со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Нимиц на средба со преговарачите за името Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Во Брисел ќе се разговара за Нова Македонија

Во Брисел ќе се разговара за „Нова Македонија“

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

„Нова Македонија“ е предлогот за кој ќе се разговара во Брисел на средбата на медијаторот Метју Нимиц со прествавниците на Македонија и на Грција, објави грчката телевизија „Стар“.

 Стар  Во Брисел ќе се разговара за Нова Македонија

„Стар“: Во Брисел ќе се разговара за „Нова Македонија“

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Во прилогот објавен во централните вести на телевизијата, се нагласува дека доколку Скопје се согласи со овој предлог ќе...

Средба на Нимиц со Наумовски и Василакис во Брисел

Средба на Нимиц со Наумовски и Василакис во Брисел

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Се очекува Нимиц, според најавите, да одржи прес-конференција околу пладне во зградата на регионалниот Инфо центар за западна Европа на Обединетите нации.

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Грчки медиуми Во Брисел ќе се разговара за името Нова Македонија

Грчки медиуми: Во Брисел ќе се разговара за името „Нова Македонија"

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

„Нова Македонија“ е предлогот за кој ќе се разговара во Брисел на средбата на медијаторот Метју Нимиц со прествавниците на Македонија и на Грција, објави грчката телевизија „Стар“.

По три години нова рунда преговори за спорот со името

По три години нова рунда преговори за спорот со името

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Метју Нимиц во Брисел се среќава со преговарачите за името

Метју Нимиц во Брисел се среќава со преговарачите за името

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

Медијаторот на Обединетите нации (ОН) за името, македонскиот дипломат Васко Наумовски и грчкиот дипломат Адемантиос Василакис денес се среќаваат во Брисел по долга пауза во разговорите за името.

ЦИПРАС БОРИСОВ И ВУЧИЌ СИ НАПРАВИЈА ПЛАН ВО НАШЕ ИМЕ Македонија да се откаже од историјата и да го промени името

ЦИПРАС, БОРИСОВ И ВУЧИЌ СИ НАПРАВИЈА ПЛАН ВО НАШЕ ИМЕ: Македонија да се откаже од историјата и да го промени името!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Ципрас вели дека Македонија треба да се откаже од Античката историја , Борисов со поддршка за Заев за промена на уставното...

ЦИПРАС БОРИСОВ И ВУЧИЌ СИ НАПРАВИЈА ПЛАН ВО НАШЕ ИМЕ Македонија да се откаже од историјата и да го промени името

ЦИПРАС, БОРИСОВ И ВУЧИЌ СИ НАПРАВИЈА ПЛАН ВО НАШЕ ИМЕ: Македонија да се откаже од историјата и да го промени името!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Ципрас вели дека Македонија треба да се откаже од Античката историја , Борисов со поддршка за Заев за промена на уставното...

Нимиц утре ќе се сретне со преговарачите за името ќе излезе со нови идеи

Нимиц утре ќе се сретне со преговарачите за името, ќе излезе со нови идеи?

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, утре во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Снегот ја блокира вечерата на Нимиц со преговарачите

Снегот ја „блокира“ вечерата на Нимиц со преговарачите

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Предвидената заедничка вечера на преговарачот за името, Метју Нимиц со делегациите од Македонија и Грција, што требаше да...

Разговорите за името во Брисел што ќе се одржат утре ќе им претходи заедничка вечера на медијаторот со преговарачите

Разговорите за името во Брисел што ќе се одржат утре, ќе им претходи заедничка вечера на медијаторот со преговарачите

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Разговорите за името во Брисел што ќе се одржат утре, ќе им претходи заедничка вечера на медијаторот со...

Нимиц се огласи Грција бара да се зборува за сржта на проблемот

Нимиц се огласи, Грција бара да се зборува за сржта на проблемот

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Иако медијаторот Нимиц уште пред еден месец најави дека новата рунда преговори ќе се случи на 11 и 12 декември такво нешто денеска во Брисел нема но тоа и не е суштинското за новата рунда преговори која што според се ќе трае само еден ден.

ТВ НОВА на преговорите за името: Прва средба со Нимиц по три години

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Екипа на Тв Нова се наоѓа во Брисел на преговорите за името.Наум Столиковски известува за средбата прва по три години меѓу Нимиц и преговарачите Наумовски и Василакис.

Нимиц на средби со преговарачите за името

Нимиц на средби со преговарачите за името

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Посредникот на ОН за разликата за името, Метју Нимиц во Брисел ја почна новата рунда разговори со одвоени средби со претставниците на Грција и на Македонија, Адамантиос Василакис и Васко Наумовски.

По тригодишна пауза почнува нова рунда преговори за името

По тригодишна пауза почнува нова рунда преговори за името

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Наумовски и Василакис денеска во Брисел со медијаторот Нимиц ќе имаат одвоени средби, а утре ќе бидат заедничките преговори, по што според најавите ќе следува и заедничка прес конференција.

Утре во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

Утре во Брисел средба на Нимиц со преговарачите за името Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Специјалниот претставник на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, утре во Брисел ќе има средба со преставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, за надминување на разликите околу името.

Саатницата и местото за средбата со Нимиц во Брисел се држат во тајност

Саатницата и местото за средбата со Нимиц во Брисел се држат во тајност

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Целосната информативна блокада во врска со новата рунда преговори за името укажува на тоа дека Македонија и Грција навистина...

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Најголемата грчка опозициска партија Нова демократија денеска побара од премиерот Алексис Ципрас да ја објасни неговата изјава дадена во Белград во врска со прашањето за името на Македонија.

Миц по миц Нимиц наскоро ќе нè доведе до решение за името

Миц по миц, Нимиц наскоро ќе нè доведе до решение за името

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Преговарачите во спорот за името, од македонска и од грчка страна, Васко Наумовски и Адемантиос Василакис, придружувани со...

Нова демократија бара од Ципрас да ја објасни неговата изјава за Македонија

Нова демократија бара од Ципрас да ја објасни неговата изјава за Македонија

пред 4 месеци - A1on - Балкан

Портпаролката на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија побара од премиерот Алексис Ципрас да ја објасни изјавата која што ја даде во врска со прашањето за името на Македонија во Белград.

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Најголемата грчка опозициска партија Нова демократија денеска побара од премиерот Алексис Ципрас да ја објасни неговата изјава дадена во Белград во врска со прашањето за името на Македонија.

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

Нова демократија бара објаснување од Ципрас за изјавата за Македонија

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

ајголемата грчка опозициска партија Нова демократија денеска побара од премиерот Алексис Ципрас да ја објасни неговата изјава дадена во Белград во врска со прашањето за името на Македонија.

Поради снежни врнежи откажана вечерата на Нимиц со преговарачите во Брисел

Поради снежни врнежи откажана вечерата на Нимиц со преговарачите во Брисел

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Предвидената заедничка вечера на преговарачот за името, Метју Нимиц со делегациите од Македонија и Грција, што требаше да...

Рано утре во 10 часот Нимиц се среќава со Наумовски и Василакис

Рано утре во 10 часот Нимиц се среќава со Наумовски и Василакис

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Преговарачите Наумовски и Василакис утре во 10 часот се среќаваат во Брисел. На заедничка маса со медијаторот седнуваат по пауза од три години.

Алек Попов  Ако земеме малку да поќутиме нештата можеби сами ќе си дојдат на свое место

Алек Попов: „Ако земеме малку да поќутиме, нештата можеби сами ќе си дојдат на свое место“

пред 4 месеци - Off.net.mk - Култура

Еден е од најпознатите и најпреведувани современи бугарски автори е ко-сценарист на новата сезона од популарната ТВ серија „Преспав“, која наскоро треба да почне со емитување.

Времеплов
x