20
Спалети е искрен  Порденоне заслужи да помине

Спалети е искрен: Порденоне заслужи да помине

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Интер за малку ќе испаднеше од Купот и тоа од третолигашот Порденоне. „Нероаѕурите“ успеаа да го поминат малиот клуб по подобро...

Интер се радуваше против клуб кој доаѓа од место колку Кисела Вода

Интер се радуваше против клуб кој доаѓа од место колку Кисела Вода

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Прво што ќе направиш кога ќе го видиш парот од Купот на Италија меѓу Интер и Порденоне е да го рипнеш бидејќи не се исплати да ризикуваш за кец од 1.

Тренерот на Порденоне по херојскиот настап на  Џузепе Меаца   Ова е како да сме го освоиле Купот на Италија

Тренерот на Порденоне по херојскиот настап на „Џузепе Меаца“: Ова е како да сме го освоиле Купот на Италија…

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Иако важеше да огромен фаворит и сите очекуваа само рутински да си ја одработи својата задача екипата на Интер мораше да се препоти против третолигашот Порденоне за да дојде до четвртфиналето во Купот на Италија.

Интер одвај избори четвртфинале во купот

Интер одвај избори четвртфинале во купот

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Лидерот на табелата во Серија А, Интер синоќа спречи вистинска сензација, откако на пенали со 5:4 го победи третолигашот Порденоне и се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија.

Куп  Интер на пенали елиминира третолигаш

Куп: Интер на пенали елиминира третолигаш

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Лидерот во италијанското калчо, Интер мораше да изведе пенал серија за да се пласира во четвртфиналето на купот. Мечот против...

Интер одвај избори четвртфинале во купот

Интер одвај избори четвртфинале во купот

пред 4 месеци - Идивиди - Фудбал

Лидерот на табелата во Серија А, Интер синоќа спречи вистинска сензација, откако на пенали со 5:4 го победи третолигашот Порденоне и се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија.

Интер одвај избори четвртфинале во купот

Интер одвај избори четвртфинале во купот

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Лидерот на табелата во Серија А, Интер синоќа спречи вистинска сензација, откако на пенали со 5:4 го победи третолигашот Порденоне и се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија.

Интер одвај избори четвртфинале во купот

Интер одвај избори четвртфинале во купот

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Лидерот на табелата во Серија А, Интер синоќа спречи вистинска сензација, откако на пенали со 5:4 го победи третолигашот Порденоне и се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија.

Интер на мускули се проби меѓу најдобрите осум во Купот

Интер на мускули се проби меѓу најдобрите осум во Купот

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Лидерот во Серија А Интер не успеа да го победи третолигашот Порденоне во 120 минути игра и дури по изведувањето на пенали избори пласман во четврт-финалето во Купот на Италија.

Интер се намачи против Порденоне  победа на пенали за спас

Интер се намачи против Порденоне, победа на пенали за спас

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Лидерот во Серија А, Интер се намачи за пласман во четвртфиналето во италијанскиот куп, а дотаму стаса дури по подобро изведување...

Интер си играше пенал рулет против третолигашот Порденоне   за четвртфинале во Купот

Интер си играше пенал-рулет против третолигашот Порденоне – за четвртфинале во Купот

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Лидерот на табелата во Серија А, тимот на Интер, се „коцкаше“ на пенали против третолигашот Порденоне и едвај успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Италија.

Неочекувана драма  Интер го победи третолигашот Порденоне дури по пенал рулетот

Неочекувана драма: Интер го победи третолигашот Порденоне дури по пенал рулетот

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Интер успеа да обезбеди пласман во четвртфиналето во италијанскиот куп, но актуелниот лидер во Серија А тоа го направи многу потешко од очекувањата, истовремено играјќи многу подолго од било кој што можеше да претпостави.

Времеплов
x