20
АБА пресуди  службена победа за  галебите

АБА пресуди: службена победа за „галебите“

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Босна ројал не допатува во Охрид на меч од втората АБА лига, и македонскиот тим победи службено со 20:0 Раководството на АБА лигата му додели службена победа од 20-0 на АВ Охрид против Босна ројал, бидејќи сараевскиот тим не допатува во Македонија.

Охрид победи во АБА2  и тоа службено

Охрид победи во АБА2, и тоа службено

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Македонскиот прволигаш Охрид ја забележа првата победа во рамките од АБА2, и тоа службено откако екипата на Босна го откажа натпреварот против охриѓани што беше закажан за денеска.

АБА  Службена победа за Охрид

АБА: Службена победа за Охрид

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Првата победа во Втората АБА лига кошаркарите на Охрид ја заработија со службен резултат од 20-0 одлучи раководството на...

АВ Охрид службено победи 20 0 против Босна

АВ Охрид службено победи 20:0 против Босна

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Гостите не успеаа да соберат играчи и воопшто не допатуваа во Македонија Екипата на АВ Охрид стигна до првата победа во АБА 2 лигата и тоа по службен пат.

Тимот на Босна не допатува во Охрид

Тимот на Босна не допатува во Охрид!

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Екипата на АВ Охрид најверојатно ќе добие службена победа против Босна ројал, откако босанскиот клуб остана без играчи и не допатува во Македонија на меч од втората АБА лига, закажан за утре од 17 часот.

КК Босна остана без играчи  нема да го игра мечот против Охрид

КК Босна остана без играчи, нема да го игра мечот против Охрид

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Екипата на на Босна-Ројал синоќа требаше да тргне на пат кон Охрид, но многу веројатно е дека утрешниот меч нема да се игра Екипата на Охрид е на пат да ја забележи првата победа во АБА 2 лигата и тоа по службен пат.

Времеплов
x