20
Тренерот на Ал Џазира  Против Реал ќе ни требаат три автобуси

Тренерот на Ал Џазира: Против Реал ќе ни требаат три автобуси

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Во пресрет на вечерашниот дуел со Реал мадрид, тренерот на Ал Џазира, Хенк тен Кате пристапи со чувство за хумор. Тој со...

Тен Кате го пецна Мурињо и откри како ќе игра против Реал  Потребни ни се три автобуси

Тен Кате го пецна Мурињо и откри како ќе игра против Реал: Потребни ни се три автобуси

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Денеска на програмата на Светското клупско првенство е второто полуфинале во кое домаќинот Ал Џезеира ќе се обиде да се надмине себеси и да го изненади актулениот европски шампион Реал Мадрид.

Тен Кате  Против Реал ќе ми требаат три автобуси

Тен Кате: Против Реал ќе ми требаат три автобуси

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Ал Џазира, холандскиот стратег Хенк Тен Кате, на интересен начин го најави полуфиналниот дуел со Реал Мадрид, во рамките на Светското клупско првенство.

Времеплов
x