20
Глигоров Сега ние да бидеме подобри од Работнички

Глигоров: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Во заостанатиот натпревар од 12 прволигашко коло Вардар попладнево е домаќин на Работнички Никола Глигоров посакува реванш за поразот на првит меѓусебен дуел кога Работнички славеше со 3:1.

Вардар  Работнички Само победа намалува разлика

Вардар - Работнички: Само победа намалува разлика

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Единствено три бода вршат работа за Вардар во денешната пресметка со ривалот од другата страна на стадионот Вардар против Работнички, во 60.

Глигоров Сега ние да бидеме подобри од Работнички

Глигоров: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Во заостанатиот натпревар од 12 прволигашко коло Вардар попладнево е домаќин на Работнички Никола Глигоров посакува реванш за поразот на првит меѓусебен дуел кога Работнички славеше со 3:1.

Глигоров Сега ние да бидеме подобри од Работнички

Глигоров: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Во заостанатиот натпревар од 12 прволигашко коло Вардар попладнево е домаќин на Работнички. Никола Глигоров посакува реванш за поразот на првит меѓусебен дуел кога Работнички славеше со 3:1.

Дерби за крај на првиот дел  Вардар и Работнички ја спуштаа прволигашката завеса

Дерби за крај на првиот дел - Вардар и Работнички ја спуштаа прволигашката завеса

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар и Работнички денеска од 13 часот со ново градско дерби ќе ја спуштат прволигашката завеса, барем што се однесува до првиот дел од шампионатот.

Вардар и Работнички во последната прволигашка претстава Трите бода се исклучително важни

Вардар и Работнички во последната прволигашка претстава: Трите бода се исклучително важни

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар и Работнички денеска (13 часот) на арената „Филип Втори“ ќе го одиграат одложениот натпревар со што и официјално ќе биде заокружен есенскиот дел од сезоната во Првата фудбалска лига на Македонија.

Глигоров Сега ние да бидеме подобри од Работнички

Глигоров: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар и Работнички утре (13 часот) ќе ја спуштат завесата во Првата лига со одложениот натпревар кој ќе ја заокружи есенската полуетапа.

Глигоров Мора да победиме и да ја намалиме негативата

Глигоров: Мора да победиме и да ја намалиме негативата

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар утре го пречекува Работнички во заостанатиот натпревар од 12. коло во ПМФЛ. Првата пресметка на градските ривали оваа...

Глигоров Во првиот меч Работнички славеше заслужено утре ќе ги израмниме сметките

Глигоров: Во првиот меч Работнички славеше заслужено, утре ќе ги израмниме сметките

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Искусниот фудбалер на бранителот на шампионската титула во домашното првенство најавува триумф против градскиот ривал. Вардар...

Станковски Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

Станковски: Вардар е фаворит и се надевам дека ќе одиграме квалитетно

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

- Вардар е фаворит, но јас верувам во нашиот тим и се надевам дека ќе одиграме квалитетно како на последните неколку натпревари.

Станковски Вардар е фаворит но се надевам дека ние ќе одиграме квалитетно

Станковски: Вардар е фаворит, но се надевам дека ние ќе одиграме квалитетно

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалскиот шампионат на Македонија (првиот дел) ќе заврши со натпреварот меѓу Вардар и Работнички. Овој дуел се игра во среда на Националната Арена „Филип Втори“ со почеток од 13 часот.

Станковски Можеме да го изненадиме Вардар

Станковски: Можеме да го изненадиме Вардар

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар и Работнички в среда, со почеток во 13 часот, ќе го одиграат одложениот натпревар, со кој воедно ќе се спушти и завесата во Првата лига.

СЕДМЕРЕЦ И за инает на душманите  пак е до парите

СЕДМЕРЕЦ: И за инает на душманите – пак е до парите

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Со кои „противници“ се бореше тренерот на Металург на СЕХА дуелот со Вардар?! 1.Дерби на кондиција Во старите добри весникарски времиња имаше еден „дежурен“ носталгичен наслов – „Некогаш беше дерби“.

Вардар во вториот дел го скрши отпорот на Металург

Вардар во вториот дел го скрши отпорот на Металург

пред 3 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар многу потешко од очекуваното го совладаа градскиот ривал Металург со 31:24 и ја остварија десеттата победа во СЕХА лигата Тимот од Автокоманда имаше игра и водство се до 40.

Времеплов
x