20
Селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - РК Металург - Ракомет

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари повикани на првиот собир на репрезентација за подготовките за ЕП 2018 во Хрватска.

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез, денес го објави списокот на ракометари повикани за првиот собир од подготовките за Европското првенство во Хрватска 2018 година.

Гонзалез го скрати списокот на 21 ракометар

Гонзалез го скрати списокот на 21 ракометар

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Селекторот на македонската ракометна репрезентација денеска го скрати списокот на играчи кои влегуваат во конкуренција за настап на Европското првенство кое следната година ќе се одржи во Хрватска.

Гонзалез го скрати списокот за ЕП

Гонзалез го скрати списокот за ЕП

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Седуммина репрезентативци отпаднаа при првото кратење во пресрет на стартот на подготовките в понеделник Селекторот на машката...

Гонзалез го скрати списокот на ракометари за подготовките за ЕП 2018

Гонзалез го скрати списокот на ракометари за подготовките за ЕП 2018

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари повикани на првиот собир на репрезентација од подготовките за ЕП Хрватска 2018.

Гонзалез го објави списокот на ракометари за подготовките за ЕП 2018

Гонзалез го објави списокот на ракометари за подготовките за ЕП 2018

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари повикани на првиот собир на репрезентација од подготовките за ЕП Хрватска 2018.

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез, денес го објави списокот на ракометари повикани за првиот собир од подготовките за Европското првенство во Хрватска 2018 година.

Раул го објави списокот на играчи за ЕП 2018

Раул го објави списокот на играчи за ЕП 2018

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вкупно 21 ракометари се повикани на подготовките кои официјално ќе стартуваат на 25 декември Селекторот на ракометната репрезентација...

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, денеска го скрати списокот на играчи кои треба да се појават на подготовките на националниот тим за Европското првенство во Хрватска.

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

Раул повика 21 ракометар на подготовките за ЕП 2018

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

На списокот на Гонзалез се наоѓаат следниве играчи: Никола Митревски, Борко Ристовски, Златко Даскаловски, Мартин Томовски,...

Раул го соопшти списокот за подготовките за ЕП  ќе има персонализирани тренинзи за играчите

Раул го соопшти списокот за подготовките за ЕП, ќе има персонализирани тренинзи за играчите

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Предводникот на машката македонска сениорска ракометна репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир на националниот тим во пресрет на Европското првенство во Хрватска во 2018 година.

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, во четвртокот го скрати списокот на играчи кои треба да се појават на подготовките на националниот тим за Европското првенство во Хрватска.

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, во четвртокот го скрати списокот на играчи кои треба да се појават на подготовките на националниот тим за Европското првенство во Хрватска.

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - Канал 77 - Македонија

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, во четвртокот го скрати списокот на играчи кои треба да се појават на подготовките на националниот тим за Европското првенство во Хрватска.

Раул Гонзалес објави кои ракометари ги чека на подготовки за ЕП 2018

Раул Гонзалес објави кои ракометари ги чека на подготовки за ЕП 2018

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари повикани на првиот собир на репрезентација од подготовките за ЕП Хрватска 2018.

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - Кајгана - Ракомет

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, во четвртокот го скрати списокот на играчи кои треба да се појават на подготовките на националниот тим за Европското првенство во Хрватска.

Стартот на подготовките без пола репрезентативци и без селекторот

Стартот на подготовките без пола репрезентативци и без селекторот

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Првиот собир е закажан за на 18 декември, а половина од играчите нема да може да бидат присутни Веќе како по обичај, по доаѓањето на новата година, фокуст на македонскиот спорт е на ракометарите.

Старт без селекторот и со пола репрезентација

Старт без селекторот и со пола репрезентација

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Роберто Парондо ќе прозива на првиот собир на 18 декември, на кој ќе биде половина тим Подготовките за Европското првенство...

Времеплов
x