20
Владата на Заев пред поголема реконструкција  Села најверојатно парламентарна опозиција

Владата на Заев пред поголема реконструкција - Села најверојатно парламентарна опозиција

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Владата на Заев пред поголема реконструкција - Села најверојатно парламентарна опозиција Кабинетот на Заев пред мини реконструкција на 6 месеци по неговото формирање.

Се чека уште на Села: Заев и Ахмети ги договориле испразнетите министри

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Од пратеник  генерален директор од министер  пратеник

Од пратеник - генерален директор, од министер – пратеник

пред 4 месеци - Телма - Македонија

Од пратеник - генерален директор, од  министер - пратеник. Двајца функционери од власта денеска направија рокади со функциите.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

пред 4 месеци - +Инфо - Економија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Испразнето уште едно министерско место се најавува поголема промена во владиниот состав

Испразнето уште едно министерско место, се најавува поголема промена во владиниот состав

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев - Ахмети за владиниот состав

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред 4 месеци - Сител - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев - Ахмети за владиниот состав

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Ибраимовски си поднесе оставка на повидок реконструкција на владата

Ибраимовски си поднесе оставка, на повидок реконструкција на владата

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Ибраимовски вели во министерската фотелја ќе го наследи кадар од неговата партија ПЦЕР.  Ибраимовски вели покрај промените кои тој ги повлекува и во ресорот здравство очекува и други новини во владината структура.

Испразнето уште едно министерско место  се најавува поголема промена во владиниот состав

Испразнето уште едно министерско место - се најавува поголема промена во владиниот состав

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Утре ќе бидат потврдени оставките на Ковачевски и Пендаровски

Утре ќе бидат потврдени оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски ќе бидат констатирани на почетокот на утрешната собраниска седница.

Се најавува поголема промена во владиниот состав Алијанса за Албанците нема да учествува во Владата

Се најавува поголема промена во владиниот состав, Алијанса за Албанците нема да учествува во Владата?

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред 4 месеци - Курир - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Васко Ковачевски заминува во РЕК Битола

Васко Ковачевски заминува во РЕК Битола

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Самка Ибраимовски не сака да биде министер ќе биде пратеник

Самка Ибраимовски не сака да биде министер, ќе биде пратеник

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

Министерот без ресор задолжен за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, Самка Ибраимовски, најави дека ќе ја напушти министерската функција и оти ќе биде пратеник во Собранието, соопшти неговиот Kабинет.

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Пратеникот од СДСМ Васко Ковачевски потврди дека поднел оставка на функцијата пратеник во Собранието на Македонија . На утрешната седница на Собранието неговата оставка ќе биде констатирана.

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

ПРОМЕНИ ВО ВЛАДАТА Алијанса за Албанците на Зијадин Села нема да учествува во владата Самка не е повеќе министер

ПРОМЕНИ ВО ВЛАДАТА: Алијанса за Албанците на Зијадин Села нема да учествува во владата, Самка не е повеќе министер!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Пратеникот Васко Ковачевски од пратеничка во директорска фотелја

Пратеникот Васко Ковачевски од пратеничка во директорска фотелја

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Пратеникот на СДСМ, Васко Ковачевски, замнува од функцијата пратеник и ќе биде новиот директор на „Рек Битола“, потврдија собраниски извори за Макфакс.

Ковачевски поднесе оставка од Собранието

Ковачевски поднесе оставка од Собранието

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Пратеникот на СДСМ, Васко Ковачевски, замнува од функцијата пратеник. „Сметам дека ја оправдав довербата на граѓаните, имајќи предвид дека веќе два мандати сум во Собранието.

Испразнето уште едно место во Владата

Испразнето уште едно место во Владата

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Според информациите на МИА, ќе бидат направени и други промени во владиниот состав освен пополнувањето на испразнетите места.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Самка Ибраимовски го напушта министерското место

Самка Ибраимовски го напушта министерското место

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Самка Ибраимовски го напушта министерското место во Владата, а денеска ќе потпише изјава дека прифаќа да биде пратеник во Собранието.

Самка Ибраимовски го напушта министерското место

Самка Ибраимовски го напушта министерското место

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Самка Ибраимовски го напушта министерското место во Владата, а денеска ќе потпише изјава дека прифаќа да биде пратеник во Собранието.

Времеплов
x