20
ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши Шилегов не презема ништо

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, Шилегов не презема ништо

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека додека Скопје се гуши, градоначалникот Петре Шилегов не презема ништо. Од партијата велат дека главниот...

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Загадениот воздух урива рекорди

Загадениот воздух урива рекорди

пред 4 месеци - Телма - Македонија

Запрен е протокот на воздух во Скопје, а граѓаните плаќаат висока цена од повеќедецениската негрижа за здрава животна средина,...

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Индија далеку зад нас Скопје си руши рекорди на загаденост во светски рамки а надлежните во зимски сон

Индија далеку зад нас, Скопје си руши рекорди на загаденост во светски рамки, а надлежните во зимски сон!

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Минато е веќе првото место за најзагаден град во европа, од вчера сме најзагадениот град во свет. Да повториме, најзагаден...

Шилегов Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

Шилегов: Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Иницијативата на „Фејсбук“ преку која родители велат дека нема да ги пуштаат децата во училиште е политичка мотивирана, рече градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Воздухот во Скопје е алармантно загаден

Воздухот во Скопје е алармантно загаден

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Скопјани изутринава се разбудија во магла и смог. Воздухот веќе во континуитет е крајно загаден. Аерозагадувањето со микрочестичките е над максимнално дозволените концентрации.

Скопје се загуби во смог нема никакви мерки од Владата и општините

Скопје се загуби во смог, нема никакви мерки од Владата и општините

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Социјалните мрежи вријат со коментари од загрижени граѓани во врска со енормното загадување. Загрижени мајки и татковци за...

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Лицемерието од СДСМ и нивните НВО ветуваа чист воздух Шилегов Манчевски Богоевски Марин и Макрадули добија власт Скопје и Македонија се гушат а нив никаде ги нема

Лицемерието од СДСМ и нивните НВО- ветуваа чист воздух, Шилегов, Манчевски, Богоевски, Марин и Макрадули добија власт, Скопје и Македонија се гушат, а нив никаде ги нема

пред 4 месеци - Пулс 24 - Македонија

Воздухот во Скопје и понатаму е екстремно. Ова утро високи концентрации на ПМ10 честичките се измерени во Центар, Карпош, Лисиче, Гази Баба и Ректорат.

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Шилегов Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

Шилегов: Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

пред 4 месеци - Прес 24 - Скопје

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Скопје проголтано од загадениот воздух  вака се гледа од Водно

Скопје „проголтано" од загадениот воздух - вака се гледа од Водно

пред 4 месеци - Прес 24 - Без катеторија

Загадениот воздух со високи концетрации на ПМ10 честички го направи своето. Од вчера има рекордна загаденост, а според мерењата, денеска сме најзагаден град во светот.

Скопје се гуши загадувањето алармантно

Скопје се гуши, загадувањето алармантно

пред 4 месеци - DW - Македонија

Скопјани утрово се разбудија под дебел слој од магла и смог. Аерозагадувањето достигнува алармантни размери. Надлежните велат дека состојбите не можат да се менуваат преку ноќ.

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - A1on - Македонија

„Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ПАДНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ Жена починала поради сериозни респираторни проблеми предизвикани од загадениот воздух

ПАДНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ: Жена починала поради сериозни респираторни проблеми предизвикани од загадениот воздух!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Падна првата жртва на загадениот воздух. Инфомакс дојде до информација дека жена на возраст од 60 – тина години утринава починала како резултата на сериозни респираторни проблеми.

СКОПЈЕ НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ Во Бангладеш е почисто отколку во Скопје на Шилегов тоа не му смета

СКОПЈЕ НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ: Во Бангладеш е почисто отколку во Скопје, на Шилегов тоа не му смета!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Светот разбра и за Скопје, градот утринава „гордо“ се искачи на лидерската позиција држејќи го првото место по загаденост на Земјата.

Шилегов децениската апсолутна негрижа кон животната средина како и масовното сечење на дрвјата уништувањето на незаштитените подрачја и општо недомаќинско однесување кон природата доведе до енормно загаден воздух

Шилегов: децениската апсолутна негрижа кон животната средина, како и масовното сечење на дрвјата, уништувањето на незаштитените подрачја и општо недомаќинско однесување кон природата доведе до енормно загаден воздух

пред 4 месеци - Бизнис вести - Економија

Градоначалникот Петре Шилегов, денескa во хотелот Континентал учествуваше на Форум за јавни политики: Интегриран пристап...

КОГА ЃУБРЕТО Е ВЛАСТ Токсичен воздух со силна миризба на хлор го гуши Скопје од утринава родителите не ги носат децата на училиште

КОГА ЃУБРЕТО Е ВЛАСТ: Токсичен воздух со силна миризба на хлор го гуши Скопје од утринава, родителите не ги носат децата на училиште!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Социјалните мрежи вријат со коментари од загрижени граѓани во врска со енормното загадување. Загрижени мајки и татковци за...

Први во светот Скопје урива рекорди со загадениот воздух

Први во светот: Скопје урива рекорди со загадениот воздух

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Скопје руши рекорди со загадениот воздух, ситуацијата е алармантна, а нивото на штетни ПМ10 честички е многу високо. Главниот град е прв на листата на најзагаден во светот.

Шилегов Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

Шилегов: Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

пред 4 месеци - Кајгана - Македонија

Иницијативата на Facebook преку која родители велат дека нема да ги пуштаат децата во училиште е политичка мотивирана, рече градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Шилегов Ефтин политички блеф е што не ги пуштате децата во школо

Шилегов: Ефтин политички блеф е што не ги пуштате децата во школо!

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Шилегов Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

Шилегов: Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

- Моето лично мислење е дека во добар дел т.н. иницијатива на граѓаните е евтин политички блеф на ситно популистичката политика...

Шилегов Ефтин политички блеф е што не ги пуштате децата во школо

Шилегов: Ефтин политички блеф е што не ги пуштате децата во школо!

пред 4 месеци - Вечер - Скопје

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Скопје најзагадена општина

Скопје најзагадена општина

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Скопје се гуши во магла си смог. И денеска метрополата е најзагадена општина во државата. Мерните единици покажуваат енормно...

Најзагадено во Центар и Карпош

Најзагадено во Центар и Карпош

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Скопје и денеска е најзагадена општина во државата. Мерните единици покажуваат енормно зголемување на ПМ10 честичките, кај Ректорат 395 микрограми на метар кубен, Карпош 383, Центар 316, Лисиче, 291 и Гази Баба 261.

Скопје загадено како ќумур Градската власт нема план

Скопје загадено како ќумур. Градската власт нема план

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Скопје, и официјално, денес е најзагаден град во светот. За разлика од конкуренцијата каде во тие градови живеат милиони жители, имаат големи индустрии и слично, ние немаме ништо од тоа - а имаме повеќе загаден воздух.

Скопје загадено како ќумур Градската власт нема план

Скопје загадено како ќумур. Градската власт нема план

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Скопје, и официјално, денес е најзагаден град во светот. За разлика од конкуренцијата каде во тие градови живеат милиони жители, имаат големи индустрии и слично, ние немаме ништо од тоа - а имаме повеќе загаден воздух.

Шилегов Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

Шилегов: Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Времеплов
x