20
Пепе Реина од лето во Милан Донарума може да си замине

Пепе Реина од лето во Милан, Донарума може да си замине?!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Искусниот шпански голман Пепе Реина, кој го чува голот на Наполи, од лето ќе се пресели во редовите на Милан. Оваа информација одекна на „чизмата“ во текот на денешниот ден, а полека добива своја потврда и во Шпанија.

Во Милан ветуваат дека ќе го заштитат Донарума

Во Милан ветуваат дека ќе го заштитат Донарума

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Масимилијано Мирабели, спортскиот директор на Милан, го обвини агентот на Џанлуиџи Донарума, Мино Рајола дека „измислува“ работи, откако тинејџерот на голот на „росонерите“ доби навреди во мечот со Верона во средата.

Навивачите го навредуваа Донарума се расплаче како мало дете

Навивачите го навредуваа, Донарума се расплаче како мало дете

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Капитенот Леонардо Бонучи го смируваше 18-годишниот чувар на мрежата Џанлуиџи Донарума се најде во немилост на навивачите на Милан, кои немилосрдно почнаа да го навредуваат.

Донарума заплака по навредите од навивачите

Донарума заплака по навредите од навивачите

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума не го издржа притисокот од навивачите и по завршувањето на куп натпреварот со Верона (3:0), заплака во соблекувалната.

Мирабели се огласи за иднината на Донарума и го закачи Раиола

Мирабели се огласи за иднината на Донарума и го закачи Раиола

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Екипата на Милан ја доби битката со Верона во Купот на Италија, но резултатот од средбата остана во втор план, а за тоа се погрижија навивачите на „росонерите“ кои му испратија јасна порака Џанлуиџи Донарума.

Навивачите на Милан погодија во центар Донарума се расплака

Навивачите на Милан погодија во центар, Донарума се расплака

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Пред мечот од осминафиналето на Купот на Италија против Верона (3:0), тифозите на Милан му скандираа на Донарума: „Оди си ѓубре лакомо“ и извадија многу убитачна парола.

Донарума не издржа се расплака по навивачките навреди

Донарума не издржа, се расплака по навивачките навреди

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

„Ова е навреда. Шест милиони евра годишно и доаѓањето на твојот брат, паразит, во нашиот клуб? Оди си, немаме повеќе трпение“,...

Донарума заплака по навредите од навивачите

Донарума заплака по навредите од навивачите

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума не го издржа притисокот од навивачите и по завршувањето на куп натпреварот со Верона (3:0), заплака во соблекувалната.

Гатузо Донарума не е чудовиште максимално ќе го заштитам

Гатузо: Донарума не е чудовиште, максимално ќе го заштитам

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, јавно застана во одбрана на младиот голман Џанлуиџи Донарума, кој се наоѓа во фокусот на вниманието во Италија, во пресрет на зимскиот преоден рок.

Навивачите на Милан до Донарума Оди си

Навивачите на Милан до Донарума: Оди си!

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

„Морално насилство, 6 милиони евра годишно и ангажирање на братот-паразит? Оди си, трпението ни е при крај!“, пишуваше на транспарентот на најстрасните навивачи на „росонерите“.

Донарума заплака по навредите од навивачите

Донарума заплака по навредите од навивачите

пред 4 месеци - Идивиди - Фудбал

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума не го издржа притисокот од навивачите и по завршувањето на куп натпреварот со Верона (3:0), заплака во соблекувалната.

Милан застана во одбрана на Донарума и го нападна Рајола Знаеме од каде доаѓа злото

Милан застана во одбрана на Донарума и го нападна Рајола: Знаеме од каде доаѓа злото!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Спортскиот директор на Милан застана во одбрана на Џиџо Донарума по навредите од фановите, вели дека голманот не побарал...

Безмилосните навивачи на Милан контра паразитот Донарума

Безмилосните навивачи на Милан контра „паразитот“ Донарума

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

На навивачите на „росонерите“ очигледно веќе им е доста од Џиџи Донарума и шпекулациите околу неговото заминување од „Сан Сиро“.

Донарума заплака по навредите од навивачите

Донарума заплака по навредите од навивачите

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума не го издржа притисокот од навивачите и по завршувањето на куп натпреварот со Верона (3:0), заплака во соблекувалната.

Гатузо излезе со свој став за Донарума по шокантните сцени на Сан Сиро

Гатузо излезе со свој став за Донарума по шокантните сцени на „Сан Сиро“

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Донарума нема по добро да го памети куп дуелот со Верона кој вчера се одигра на „Сан Сиро“, а причина за тоа е бруталната порака која ја доби од тифозите на Милан за време на стандардното загревање кое го имаше тимот .

Милан бара наследник на Донарума во игра четири имиња

Милан бара наследник на Донарума, во игра четири имиња

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Италијанските медиуми наголемо пишуваат дека младиот голман на Милан Џанлуиџи Донарума ги брои последните денови на „Сан Сиро“.

Донарума се расплака во соблекувалната по навредите од фановите на Милан капитенот Бонучи го тешеше

Донарума се расплака во соблекувалната по навредите од фановите на Милан, капитенот Бонучи го тешеше

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Снимката од соблекувалната на Милан потврдуваат дека голманот не оддолеал емотивно на навредливите пораки кон него. Младиот...

Морално насилство Земаш плата од 6 милиони купен е и брат ти паразитот навивачите на Милан удрија по Донарума

Морално насилство? Земаш плата од 6 милиони, купен е и брат ти паразитот навивачите на Милан удрија по Донарума

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Џиџо Донарума се најде на удар на навивачите откако се појавија гласини дека бара поништување на договорот кој го потпиша...

Ултрасите на Милан со порака за Донарума Сега е готово

Ултрасите на Милан со порака за Донарума: Сега е готово…

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Милан успеа во летниот преоден рок да го задржи Џиџи Донарума во своите редови, но слабите резултати на „росонерите“ ги засилија...

Донарума го одби Јувентус

Донарума го одби Јувентус

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума ја одби понудата од Јувентус да се пресели во тимот на Јувентус, објави Калчомеркато.

Донарума го одбил Јувентус

Донарума го одбил Јувентус

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

По гласините дека Донарума сака да замине од Милан, Јувентус тропнале на неговата врата, но добиле негативен одговор. Во...

Донарума уште во јануари го напушта Милан

Донарума уште во јануари го напушта Милан?

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Италијанските медиуми пренесуваат дека младиот голман на Милан Донарума, би можел да си замине уште во јануари. Вчерашниот ден на Апенините помина во знакот на талентираниот голман.

Времеплов
x