20
Скопје најзагаден град во светот

Скопје најзагаден град во светот

пред 4 месеци - Репортер - Живот

Скопје е најзагадениот град во светот. Скопје ги престигна Колката, Индија, и Дака, Бангладеш. Овие податоци варираат од ден на ден, но последниве недели Скопје е на врвот на листата со најзагадени градови.

Скопје руши рекорди во загаденост  екстремно загаден воздухот и вечерва

Скопје руши рекорди во загаденост - екстремно загаден воздухот и вечерва

пред 4 месеци - Прес 24 - Скопје

Скопје руши рекорди со загадениот воздух, ситуацијата е алармантна, а нивото на штетни ПМ10 честички е многу високо. Мерните...

Лекарите предупредуваат Загадениот воздух најлошо влијае врз децата трудниците и лицата со хронични заболувања

Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз децата, трудниците и лицата со хронични заболувања

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз децата, трудниците и лицата со хронични заболувања Ова е се само не е воздух каков треба да дишеме.

Лекарите предупредуваат Загадениот воздух најлошо влијае врз децата трудниците и лицата со хронични заболувања

Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз децата, трудниците и лицата со хронични заболувања

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз децата, трудниците и лицата со хронични заболувања Ова е се само не е воздух каков треба да дишеме.

Најзагадено во Центар и Карпош

Најзагадено во Центар и Карпош

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Скопје и денеска е најзагадена општина во државата. Мерните единици покажуваат енормно зголемување на ПМ10 честичките, кај Ректорат 395 микрограми на метар кубен, Карпош 383, Центар 316, Лисиче, 291 и Гази Баба 261.

Шилегов Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

Шилегов: Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Граѓаните се гушат од аерозагадувањето мерките на Град Скопје не делуваат

Граѓаните се гушат од аерозагадувањето, мерките на Град Скопје не делуваат

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Воздух што смрди, густа магла од која ништо не се гледа, граѓани со маски на лицето во обид да се заштитат од загадувањето – вака Скопје изгледа денеска.

Лекарите предупредуваат Загадениот воздух најлошо влијае врз овие лица

Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз овие лица

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Ова е се само не е воздух каков треба да дишеме. Вака доктор Мими Кимовска Христова, педијатар и член на коалицијата О2 за...

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши Шилегов не презема ништо

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, Шилегов не презема ништо

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека додека Скопје се гуши, градоначалникот Петре Шилегов не презема ништо. Од партијата велат дека главниот...

Лекарите предупредуваат Загадениот воздух најлошо влијае врз овие лива

Лекарите предупредуваат: Загадениот воздух најлошо влијае врз овие лива

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Ова е се само не е воздух каков треба да дишеме. Вака доктор Мими Кимовска Христова, педијатар и член на коалицијата О2 за...

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје е најзагадениот град на планетата, Шилегов мува не го лази

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ВМРО ДПМНЕ Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани утрово се разбудија во најзагадениот град во светот

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Индија далеку зад нас Скопје си руши рекорди на загаденост во светски рамки а надлежните во зимски сон

Индија далеку зад нас, Скопје си руши рекорди на загаденост во светски рамки, а надлежните во зимски сон!

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Минато е веќе првото место за најзагаден град во европа, од вчера сме најзагадениот град во свет. Да повториме, најзагаден...

Шилегов Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

Шилегов: Иницијативата да не се пуштаат децата во училиште е политички мотивирана

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Иницијативата на „Фејсбук“ преку која родители велат дека нема да ги пуштаат децата во училиште е политичка мотивирана, рече градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Загадениот воздух урива рекорди

Загадениот воздух урива рекорди

пред 4 месеци - Телма - Македонија

Запрен е протокот на воздух во Скопје, а граѓаните плаќаат висока цена од повеќедецениската негрижа за здрава животна средина,...

Воздухот во Скопје е алармантно загаден

Воздухот во Скопје е алармантно загаден

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Скопјани изутринава се разбудија во магла и смог. Воздухот веќе во континуитет е крајно загаден. Аерозагадувањето со микрочестичките е над максимнално дозволените концентрации.

Шилегов и загадувањето го измеша со политика

Шилегов и загадувањето го измеша со политика

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Скопје денес е најзагадениот град во светот. Болниците се полнат, граѓаните се гушат, а надлежните институции стагнираат.

Скопје се загуби во смог нема никакви мерки од Владата и општините

Скопје се загуби во смог, нема никакви мерки од Владата и општините

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Социјалните мрежи вријат со коментари од загрижени граѓани во врска со енормното загадување. Загрижени мајки и татковци за...

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

Шилегов Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

Шилегов: Политички мотивирана иницијативата да не се пуштаат децата на школо

пред 4 месеци - Прес 24 - Скопје

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска оцени дека е политички мотивирана иницијативата на Фејсбук преку која родители најавуваат дека нема да ги пуштаат децата на училиште во знак на револт од загадувањето во Скопје.

Лицемерието од СДСМ и нивните НВО ветуваа чист воздух Шилегов Манчевски Богоевски Марин и Макрадули добија власт Скопје и Македонија се гушат а нив никаде ги нема

Лицемерието од СДСМ и нивните НВО- ветуваа чист воздух, Шилегов, Манчевски, Богоевски, Марин и Макрадули добија власт, Скопје и Македонија се гушат, а нив никаде ги нема

пред 4 месеци - Пулс 24 - Македонија

Воздухот во Скопје и понатаму е екстремно. Ова утро високи концентрации на ПМ10 честичките се измерени во Центар, Карпош, Лисиче, Гази Баба и Ректорат.

Скопје се гуши загадувањето алармантно

Скопје се гуши, загадувањето алармантно

пред 4 месеци - DW - Македонија

Скопјани утрово се разбудија под дебел слој од магла и смог. Аерозагадувањето достигнува алармантни размери. Надлежните велат дека состојбите не можат да се менуваат преку ноќ.

ВМРО ДПМНЕ Скопје се гуши а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази

пред 4 месеци - A1on - Македонија

„Скопје се гуши, а Петре Шилегов и владата на СДС мува не ги лази. Нивото на загаденост на воздухот во последните неколку дена достигна досега невидени размери.

ПАДНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ Жена починала поради сериозни респираторни проблеми предизвикани од загадениот воздух

ПАДНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ: Жена починала поради сериозни респираторни проблеми предизвикани од загадениот воздух!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Падна првата жртва на загадениот воздух. Инфомакс дојде до информација дека жена на возраст од 60 – тина години утринава починала како резултата на сериозни респираторни проблеми.

Шилегов децениската апсолутна негрижа кон животната средина како и масовното сечење на дрвјата уништувањето на незаштитените подрачја и општо недомаќинско однесување кон природата доведе до енормно загаден воздух

Шилегов: децениската апсолутна негрижа кон животната средина, како и масовното сечење на дрвјата, уништувањето на незаштитените подрачја и општо недомаќинско однесување кон природата доведе до енормно загаден воздух

пред 4 месеци - Бизнис вести - Економија

Градоначалникот Петре Шилегов, денескa во хотелот Континентал учествуваше на Форум за јавни политики: Интегриран пристап...

СКОПЈЕ НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ Во Бангладеш е почисто отколку во Скопје на Шилегов тоа не му смета

СКОПЈЕ НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ: Во Бангладеш е почисто отколку во Скопје, на Шилегов тоа не му смета!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Светот разбра и за Скопје, градот утринава „гордо“ се искачи на лидерската позиција држејќи го првото место по загаденост на Земјата.

КОГА ЃУБРЕТО Е ВЛАСТ Токсичен воздух со силна миризба на хлор го гуши Скопје од утринава родителите не ги носат децата на училиште

КОГА ЃУБРЕТО Е ВЛАСТ: Токсичен воздух со силна миризба на хлор го гуши Скопје од утринава, родителите не ги носат децата на училиште!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Социјалните мрежи вријат со коментари од загрижени граѓани во врска со енормното загадување. Загрижени мајки и татковци за...

Времеплов
x