20
Антиќ диригираше со одбраната  Фелдин со нападот  Звезда победи во Валенсија

Антиќ диригираше со одбраната, Фелдин со нападот: Звезда победи во Валенсија

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на Црвена звезда, во драматичен натпревар, победија во Валенсија 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19), во последниот натпревар од 12.

Перо Антиќ во  клубот  1 000  на Црвена Звезда

Перо Антиќ во „клубот +1.000“ на Црвена Звезда!

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ за запиша во клубот на кошаркари со постигнати повеќе од 1.000 поени во дресот на белградска Црвена Звезда.

Антиќ и Црвена Звезда ја освоија Валенсија

Антиќ и Црвена Звезда ја освоија Валенсија!

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Црвена Звезда стигна до петтата своја победа во 12. коло од Евролигата, славејќи на гостувањето против Валенсија со 82-86.

Звезда силно блеска кога Антиќ командува

Звезда силно блеска кога Антиќ командува

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Перо Антиќ повторно имаше главна улога во уште една блескава победа на Црвена Звезда против шпанска екипа, а вечерва нашиот...

Маестралниот Антиќ ја издигна Звезда од дното и ја одведе до сензационален пресврт во Валенсија

Маестралниот Антиќ ја издигна Звезда од дното и ја одведе до сензационален пресврт во Валенсија!

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Црвена Звезда успеа да направи неверојатен пресврт на гостувањето во Шпанија кај екипата на Валенсија, а главен мотиватор...

Времеплов
x