20
Антиќ доминираше во скокот Звезда победи во Бар

Антиќ доминираше во скокот, Звезда победи во Бар

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на Црвена звезда, во 12.коло во АБА лигата, во Бар го совладаа Морнар 82:74. Регионалниот шампион ја забележа седмата победа во низа и се израмни на челната позиција со екипата на Будуќност, со 10 победи и два порази.

Антиќ доминантен во скоковите Црвена Звезда на врвот на АБА лигата

Антиќ доминантен во скоковите, Црвена Звезда на врвот на АБА лигата

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Црвена Звезда го победи Морнар со 82:74 и на тој начин го презема водството на табелата во регионалната кошаркарска АБА лига.

Антиќ со 11 скока Црвена звезда ја освои Црна Гора

Антиќ со 11 скока, Црвена звезда ја освои Црна Гора

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Црвена звезда се надоврза на серијата одлични игри во Евролигата со нов триумф во АБА, овојпат на гостувањето во Црна Гора против Морнар со резултат 74-82.

Антиќ како кенгур  ги собра сите топки под кошот против Морнар

Антиќ како „кенгур“, ги собра сите топки под кошот против Морнар

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Нова победа на „црвено-белите“ во регионалната лига Црвена Звезда ја продолжи серијата на шест победи по ред во сите натпреварувања, откако со 82:74 славеше на гостувањето кај Морнар, во меч од 12.

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 3 месеци - Канал 5 - Кошарка

На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.коло, МЗТ Скопје Аеродром загуби со 112:94 по четвртини 32-19, 37-23, 19-28 и 24-24.

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 3 месеци - Курир - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром претрпе уште еден убелив пораз во регионалната АБА лига. На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром претрпе уште еден убелив пораз во регионалната АБА лига. На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 3 месеци - A1on - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром претрпе уште еден убелив пораз во регионалната АБА лига. На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.

Партизан се одмазди МЗТ доживеа дебакл во Белград

Партизан се одмазди, МЗТ доживеа дебакл во Белград

пред 3 месеци - Се за спорт - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје одигра уште еден катастрофален натпревар во регионалната АБА-лига и на гостински терен кај белградски...

МЗТ претера со постот

МЗТ претера со постот

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Велигденските и Божинките пости траат по 40 дена, а МЗТ веќе два месеци се нема „омрсено“ во АБА лигата Поразот на гостувањето кај Партизан од 94:112, заокружи период од точно два месеци без победа за МЗТ Скопје Аеродром во АБА лигата.

Дебакл на МЗТ во Белград

Дебакл на МЗТ во Белград

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

Партизан го декласира МЗТ 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24) во 12.коло во АБА лигата. МЗТ остана закован за дното на табелата...

МЗТ Скопје ги прави противниците да бидат како НБА ѕвезди

МЗТ Скопје ги прави противниците да бидат како НБА ѕвезди

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Партизан имаше девет порази во последните 10 меча во сите натпреварувања, ама против македонскиот првак играчите во „црно-бели“...

МЗТ против Партизан покажа зошто е последен во АБА лигата

МЗТ против Партизан покажа зошто е последен во АБА лигата

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Кога ќе се примат 112 поени на еден меч, јасно е дека нешто не е како што треба во редовите на еден тим МЗТ СКопје Аеродром остана закован на дното во регионалната АБА лига, откако на гостувањето кај Партизан загуби о 112:94, во 12.

Дебакл и од Партизан  нов кошмар за МЗТ во АБА лигата

Дебакл и од Партизан – нов кошмар за МЗТ во АБА-лигата

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Црнилата на МЗТ Скопје во АБА-лигата продолжија и на денешното гостување во Белград, на кое македонскиот првак уште еднаш ја демонстрираше сета своја немоќ во регионалното натпреварување, губејќи од Партизан со преубедливи 112-94.

МЗТ Скопје немоќен и на гостувањето кај Партизан

МЗТ Скопје немоќен и на гостувањето кај Партизан

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје избегна катастрофален пораз на гостувањето кај Партизан во АБА лигата, откако во второто полувреме успеа да стигне до за нијанса попристојна негатива и пораз изразен со резултат 112:94.

Соколов Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром,попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

Соколов Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

пред 3 месеци - Курир - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

МЗТ посакува чудо а Партизан одмазда

МЗТ посакува чудо, а Партизан одмазда

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје го завршија првиот круг од натпреварувањето во АБА-лигата со очаен скор 2-9, заковани на дното на табелата.

Соколов И Партизан има слаби точки

Соколов: И Партизан има слаби точки

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје има серија од седум порази во низа во АБА-лигата. Откако во минатото коло, македонскиот шампион „прокоцка“ голема шанса да дојде до триумф против Морнар, излезот од кризата ќе го бара на гостувањето кај Партизан.

Соколов Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

Соколов Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

пред 3 месеци - A1on - Кошарка

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

Времеплов
x