20
И покрај непризнаениот гол  Барса лесно со Ла Коруња

И покрај непризнаениот гол, Барса лесно со Ла Коруња

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Лионел Меси не беше прецизен од белата точка и не успеа да се запише во листата на стрелците, но Барселона стигна до рутинска 4:0 победа над Депортиво Ла Коруња за Блауграна да ја задржи предноста во Ла лига на осум поени пред Атлетико Мадрид.

Чуден натпревар на Камп Ноу  Меси не можеше да погоди ни од пенал а Паулињо постигна два гола

Чуден натпревар на Камп Ноу, Меси не можеше да погоди ни од пенал а Паулињо постигна два гола

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Барселона лесно се справи со Депортиво Ла Коруња во еден чуден натпревар во кој Лео Меси никако не можеше да погоди а Паулињо...

Барселона без проблеми до триумф против Ла Коруња

Барселона без проблеми до триумф против Ла Коруња

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Барселона ја оствари 13.победа во Ла Лига оваа сезона, совладувајќи го тимот на Депортиво Ла Коруња со убедливи 4-0 на „Камп Ноу“.

Меси  меѓепсан   Погоди три стативи  па промаши пенал

Меси „меѓепсан“: Погоди три стативи, па промаши пенал

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

И покрај ваквата неефикасност на најдобриот играч на Барселона, каталонскиот клуб победи убедливо со 4:0 Барселона убедливо...

Барселона му одржа лекција на Депортиво  Паулињо даде два гола по две асистенции од дирекот

Барселона му одржа лекција на Депортиво, Паулињо даде два гола по две асистенции од дирекот

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона сосема очекувано успеа да слави против Депортиво Ла Коруња на домашниот „Камп Ноу“ со 4:0, натпревар кој покрај...

Фантомски гол на  Камп Ноу   Суарез изведе рабона минијатура  судиите повторно и поништија чист гол на Барселона

Фантомски гол на „Камп Ноу“: Суарез изведе рабона минијатура, судиите повторно и поништија чист гол на Барселона

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Луис Суарез постигна два гола во досегашниот тек на мечот со Депортиво Ла Коруња, а повторените снимки покажаа дека еден му беше неправедно поништен откако изведе феноменална рабона минијатура.

Времеплов
x