20
Вардар во осминафиналето од Купот

Вардар во осминафиналето од Купот

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалерите на Вардар со победа ја завршија 2017 година и се пласираа меѓу осумте најдобри во Купот на Македонија. "Црвено црните" на стадионот во Ѓорче Петров го совлада Шкупи со 2:0 и обезбеди настап во четврт-финалето од Купот на Македонија.

Нухиу Не сум разочаран одигравме три добри средби со Вардар

Нухиу: Не сум разочаран, одигравме три добри средби со Вардар

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Шкупи, Адријан Нухиу, изрази задоволство од карактерот и играта на својот тим, иако на крајот тоа се покажа недоволно за оваа екипа да го елиминира Вардар и да се пласира во четвртфиналето од Купот на Македонија.

Нухиу Застанавме во гард и покрај елиминацијата од Вардар

Нухиу: Застанавме во гард и покрај елиминацијата од Вардар

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шкупи не успеа да се одбрани од нападите на Вардар и со пораз од 0:2 е елиминиран од националниот куп. Избраниците на Ардијан...

Јаневски Успешно го прегрмевме најтешкиот фудбалски месец

Јаневски: Успешно го прегрмевме најтешкиот фудбалски месец

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар ја заврши долгата и напорна фудбалска авантура што почна летоска со квалификациите за ЛШ, а потоа и со историски пласман во Европа Лигата.

Јаневски Заслужено одиме понатаму сега малку ќе одмориме

Јаневски: Заслужено одиме понатаму, сега малку ќе одмориме

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, беше презадоволен од изданието на својот тим и триумфот на гостувањето против Шкупи.

Нухији Задоволен сум од моите фудбалери

Нухији: Задоволен сум од моите фудбалери

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Немам што да замерам, одлично се држевме. Веќе трет меч покажуваат момците дека можат да се носат со актуелниот шампион на Македонија.

Јаневски Сите честитки за фудбалерите беа максимално ангажирани фокусирани и ментално одлично подготвени

Јаневски: Сите честитки за фудбалерите, беа максимално ангажирани, фокусирани и ментално одлично подготвени

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на македонскиот првак е задоволен од трудот кој го вложија неговите избраници изминатиов период. Со...

Јаневски Ментално играчите беа многу силни

Јаневски: Ментално играчите беа многу силни

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Заслужено отидовме понатаму, во меч во кој играчите беа стопроцентнто подготвени. На четири меча имаме три победи и едно реми – изјави Чедомир Јаневски по триумфот над Шкупи во купот.

ВАРДАР ОБЕЗБЕДИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО КУПОТ

ВАРДАР ОБЕЗБЕДИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО КУПОТ

пред 3 месеци - Телма - Фудбал

Вардар обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија. На реваншот од осминафиналето против Шкупи славеше со 2:0 и со вкупен резултат 3-1 се пласираа во четвртфиналната рунда каде за противник ќе го имаат големиот ривал Шкендија.

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето на Куп на Македонија. Вардарци го добија реванш натпреварот од...

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето на Куп на Македонија. Вардарци го добија реванш натпреварот од...

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето на Куп на Македонија. Вардарци го добија реванш натпреварот од...

КУП Вардар избори четвртфинале со Шкендија

КУП: Вардар избори четвртфинале со Шкендија

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалеерите на Вардар го совладаа Шкупи со 2-0 во реванш осминафиналниот дуел од националниот куп и се пласираа во 1/4 финалето каде ги очекува двомеч со Шкендија.

Вардар го скокна Шкупи продолжува на два фронта ФОТОГАЛЕРИЈА

Вардар го скокна Шкупи, продолжува на два фронта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар го продолжува походот во Купот на Македонија. Избраниците на Чедомир Јаневски го совладаа Шкупи со 0-2 на стадионот во Ѓорче Петров и закажаа четвртфинална пресметка со Шкендија во ова натпреварување.

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето на Куп на Македонија. Вардарци го добија реванш натпреварот од...

Вардар во Купот си закажа двомеч со Шкендија

Вардар во Купот си закажа двомеч со Шкендија

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Со головите на Николов и Максимов, шампионот во реванш мечот од 1/8 финалето во Купот го победи Шкупи со 2:0 и со вкупни...

Вардар последен четврт финалист во Купот

Вардар последен четврт-финалист во Купот

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Вардар е последниот четврт-финалист во фудбалскиот Куп на Македонија. „Црвено-црните“ во осмина-финалниот реванш, како гости го победија Шкупи со 2:0 (0:0).

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Вардарци го добија реванш натпреварот од осминафиналето против Шкупи со 2-0 и со вкупен резултат 3-1 се пласираа во четвртфиналната рунда каде за противник ќе го имаат големиот ривал Шкендија.

Куп Ќе има мегадуел Вардар  Шкендија Шкупи реши да се брани Вардар тоа го казни

Куп: Ќе има мегадуел Вардар – Шкендија…Шкупи реши да се брани, Вардар тоа го казни

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар се пласира во четвртфиналето на Купот на Македонија совладувајќи го Шкупи со 0-2, во реванш натпреварот од осминафиналето во најмасовното фудбалско натпреварување.

Куп Николов и Максимов за победа над Шкупи Вардар во четвртфиналето против Шкендија

Куп: Николов и Максимов за победа над Шкупи, Вардар во четвртфиналето против Шкендија

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вардар прогресираше во четвртфиналето од Националниот Куп каде го чека неговиот голем ривал Шкендија. Вардар по ремито како домаќин...

Вардар е пресилен за Шкупи Николов и Максимов закажаа двомеч со Шкендија во купот

Вардар е пресилен за Шкупи, Николов и Максимов закажаа двомеч со Шкендија во купот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар сепак е пресилен за Шкупи и со два гола во второто полувреме во режија на Бобан Николов и на Максим Максимов го проби...

Максимов го докрајчи Шкупи Вардар во четвртфиналето

Максимов го докрајчи Шкупи, Вардар во четвртфиналето

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар е веќе во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако рускиот интернационалец Максим Максимов во 82.минута го зголеми водство на шампионот на 0-2.

Куп на Македонија Вардар најде решение за бункерот на Шкупи и закажа четвртфинале со Шкендија

Куп на Македонија: Вардар најде решение за бункерот на Шкупи и закажа четвртфинале со Шкендија

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Вардар се последниот патник во четвртфиналето на Купот на Македонија. Ова е епилогот по денешниот реванш натпревар...

Многу Шверцери во Ѓорче врие од полиција

Многу „Шверцери“ во Ѓорче, врие од полиција

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Навивачката група на Шкупи, познатите „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров, да го бодрат својот тим на реванш осминфиналниот натпревар од Купот на Македонија против Вардар, објавува спортскиот портал Екипа.

Вардар на мака голот на Шкупи како маѓепсан за шампионот

Вардар на мака, голот на Шкупи како маѓепсан за шампионот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шампионот Вардар имаше иницијатива по првиот дел и подобри шанси, но резултатот без голови не му одговара против Шкупи по...

ВО ЃОРЧЕ ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА  Шверцери во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров

ВО ЃОРЧЕ ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА: „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Навивачката група на Шкупи, познатите „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров, да го бодрат својот тим на реванш осминфиналниот натпревар од Купот на Македонија против Вардар, објавува спортскиот портал Екипа.

Многу Шверцери и уште повеќе полиција во Ѓорче

Многу „Шверцери“ и уште повеќе полиција во Ѓорче

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Навивачката група на Шкупи, познатите „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров, да го бодрат својот тим на реванш осминфиналниот натпревар од Купот на Македонија против Вардар.

Шкупи и Вардар во меч за место за четвртфиналето на Купот на Македонија

Шкупи и Вардар во меч за место за четвртфиналето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Екипите на Шкупи и Вардар попладнево ќе го одиграат реванш натпреварот од осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија со што и официјално ќе биде заокружен есенскиот дел во домашниот фудбал.

Шкупи Вардар за место во 1 4 финалето на Купот на Македонија

Шкупи -Вардар за место во 1/4-финалето на Купот на Македонија

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Екипите на Шкупи и Вардар попладнево ќе го одиграат реванш натпреварот од осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија со што и официјално ќе биде заокружен есенскиот дел во домашниот фудбал.

Шкупи ќе има 12 играчи против Вардар  Шверцери ќе го окупираат Ѓорче Петров

Шкупи ќе има 12 играчи против Вардар, „Шверцери“ ќе го окупираат Ѓорче Петров

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шкупи ќе ја има поддршката од своите навивачи, а популарните „Шверцери“ во голем број тргнаа кон населбата Ѓорче Петров,...

Времеплов
x