20
СЕХА  Металург испушти победа во Нашице

СЕХА: Металург испушти победа во Нашице

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Металург одиграа нерешено 31:31 во Нашице против Нексе во својот последен меч во 2017 година. Играчите од Автокоманда победата ја испуштија во последните пет минути од натпреварот.

Металург повторно испушти бодови во СЕХА лигата

Металург повторно испушти бодови во СЕХА-лигата

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Предмалку заврши средбата во Нашице, каде Металург и гостуваше на екипата на Нексе во својот последен натпревар во 2017 година.

Металург потклекна кога најмалку требаше и испушти втора победа во низа во СЕХА

Металург потклекна кога најмалку требаше и испушти втора победа во низа во СЕХА

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Металург пред пет дена ја оствари четвртата победа во СЕХА лигата со триумфот на Динамо од Панчево, а оваа вечер пропушти шанса да стигне до петти значаен резултат во регионалното натпреварување на гостувањето кај Нексе.

Металург освои бод  но пропушти победа против Нексе

Металург освои бод, но пропушти победа против Нексе

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

На крајот, дуелот меѓу двата вицешампиони на Хрватска и Македонија заврши 31:31 Во дуелот на вицешампионите на Македонија и Хрватска, нашиот Металург на гости одигра нерешено против Нексе (31:31), во 12.

Металург од добиен меч до реми со Нексе

Металург од добиен меч до реми со Нексе

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Откако пред неколку дена триумфираа на последниот домашен натпревар за оваа година над Динамо Панчево, ракометарите на Металург вечерва ставија печат на 2017 година ремизирајќи на гостувањето против Нексе (31-31).

Металург на гости против Нексе во последниот натпревар за 2017

Металург на гости против Нексе во последниот натпревар за 2017

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Денеска нашиот вицепрвак, Металург ќе го одигра последниот натпревар за 2017-та година. Во Хрватска му гостува Нексе во рамките на 12-тото коло од СЕХА лигата.

Времеплов
x