20
Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во  Копа Дел Реј

Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во „Копа Дел Реј“

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Бранителот на тофејот во фудбалскиот Куп на Шпанија, екипата на Барселона е последниот патник во четвртфиналето на ова натпреварување.

Куп на Шпанија  Атлетико на Севилја во четврт финалето

Куп на Шпанија: Атлетико на Севилја во четврт-финалето

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Атлетико Мадрид-Севилја е четврт-финалното дерби во фудбалскиот Куп на Шпанија. Денешната ждрепка им донесе противници по мерка на другите фаворити Барселона, Реал и Валенсија.

Куп на Шпанија  Атлетико на Севилја во четврт финалето

Куп на Шпанија: Атлетико на Севилја во четврт-финалето

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Атлетико Мадрид-Севилја е четврт-финалното дерби во фудбалскиот Куп на Шпанија. Денешната ждрепка им донесе противници по мерка на другите фаворити Барселона, Реал и Валенсија.

Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во  Копа Дел Реј

Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во „Копа Дел Реј“

пред 3 месеци - Идивиди - Фудбал

Бранителот на трофејот во фудбалскиот Куп на Шпанија, екипата на Барселона е последниот патник во четвртфиналето на ова натпреварување.

Куп на Шпанија  Атлетико на Севилја во четврт финалето

Куп на Шпанија: Атлетико на Севилја во четврт-финалето

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

Атлетико Мадрид-Севилја е четврт-финалното дерби во фудбалскиот Куп на Шпанија. Денешната ждрепка им донесе противници по мерка на другите фаворити Барселона, Реал и Валенсија.

Куп на Шпанија  Атлетико на Севилја во четврт финалето

Куп на Шпанија: Атлетико на Севилја во четврт-финалето

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Атлетико Мадрид-Севилја е четврт-финалното дерби во фудбалскиот Куп на Шпанија. Денешната ждрепка им донесе противници по мерка на другите фаворити Барселона, Реал и Валенсија.

Две градски пресметки и едно големо дерби во четвртфиналето на Копа Дел Реј

Две градски пресметки и едно големо дерби во четвртфиналето на Копа Дел Реј

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Две градски пресметки и дерби меѓу Атлетико Мадрид и Севилја-тоа е резултатот од денешната ждрепка за четвртфиналето во Копа Дел Реј.

Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во  Копа Дел Реј

Барселона ја декласира Селта за место во четвртфиналето во „Копа Дел Реј“

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Барселона забележа убедлива победа од 5-0 во реванш натпреварот од осминафиналето одигран на „Камп Ноу“. По нерешените 1-1 на првата средба во Виго, каталонскиот тим во реваншот ја покажа сета своја моќ, па веќе за половина час постига четири гола.

Леганес го елиминира Виљареал од Копа дел Реј

Леганес го елиминира Виљареал од Копа дел Реј

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Екипите на Реал Мадрид, Алавез и  Леганес им се приклучија на Атлетико Мадрид и Валенсија во четвртфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија.

Атлетико Мадрид и Валенсија во 1 4 финалето на Копа дел Реј

Атлетико Мадрид и Валенсија во 1/4-финалето на Копа дел Реј

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Екипите на Атлетико Мадрид и Валенсија без проблеми ја минаа осминафиналната рунда во фудбалскиот Куп на Шпанија. Во реванш...

Времеплов
x