20
Апелација ги отфрли сите жалби за притворите за 27 април

Апелација ги отфрли сите жалби за притворите за 27 април

пред 2 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Апелација ги отфрли сите жалби за притворите за 27 април Сите лица притворени поради настаните во македонското Собрание на 27 април остануваат во притвор.

СУДОВИТЕ ДОКАЖАА ДЕКА СЕ ВАЗАЛИ НА ВЛАСТА Апелација ги одби жалбите  Јовановски Дурловски и Чавков остануваат во притвор

СУДОВИТЕ ДОКАЖАА ДЕКА СЕ ВАЗАЛИ НА ВЛАСТА: Апелација ги одби жалбите – Јовановски, Дурловски и Чавков остануваат во притвор!

пред 2 месеци - Infomax - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби...

Апелација ги одби жалбите на дел од осомничените за собраниските настани

Апелација ги одби жалбите на дел од осомничените за собраниските настани

пред 2 месеци - МТВ 1 - Македонија

Апелацискиот суд ги одби како неосновани жалбите на дел од осомничените за собраниските настани. Екс- министерот Митко Чавков, оперскиот пејач Игор Дурловски и актерот Владо Јовановски остануваат во притвор.

Чавков Јовановски Дурловски Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Апелација пресече 11 осомничени остануваат во притвор во Шутка

Апелација пресече, 11 осомничени остануваат во притвор во Шутка

пред 2 месеци - Алфа - Македонија

Апелација пресече, 11 осомничени остануваат во притвор во Шутка. Апелациониот суд ги отфрли жалбите на 11 осомничени за 27...

Апелација одлучи Чавков Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Апелација одлучи: Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

пред 2 месеци - Прес 24 - Македонија

Апелација по одржаните јавни седници донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите за настаните од 27 април  во Собранието, пренесе Макфакс.

Апелација ги одби жалбите Јовановски Чавков Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

пред 2 месеци - Вечер - Македонија

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил.

Чавков Јовановски Дурловски Бетмет и уште седумина остануваат во притвор

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмет и уште седумина остануваат во притвор

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Чавков Дурловски Илиевски остануваат во притвор  одлучи Апелација

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

пред 2 месеци - Весник - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки...

Чавков Дурловски Илиевски остануваат во притвор  одлучи Апелација

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

пред 2 месеци - Вечер - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

пред 2 месеци - Фама - Македонија

Апелациониот суд ги отфрли жалбите на осомничените за 27 април и го прифати барањето на Вишото Јавно обвинителство во истражниот...

Апелација ги одби жалбите  единаесет обвинети остануваат во притвор

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

пред 2 месеци - Бриф - Македонија

Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и оперскиот пејач Игор Дурловски остануваат во Шутка. Апелацискиот суд ги одби нивните жалби и не прифати укинување на мерката притвор или замена со поблага мерка.

Чавков Дурловски Илиевски остануваат во притвор  одлучи Апелација

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

пред 2 месеци - Макфакс - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки...

Василевски не дојде на седницата на која се разгледуваше неговата жалба

Василевски не дојде на седницата на која се разгледуваше неговата жалба

пред 2 месеци - МТВ 1 - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски не дојде на јавната седница. Побарал неговиот адвокат да образложи зошто пред скопска Апелација ја обжалува одлуката на Кривичниот суд за продолжување на притворот.

Со притворот на Василевски притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале рече адвокатот

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

пред 2 месеци - Вечер - Македонија

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Aпелација одлучи  притворените за 27 април остануваат во Шутка

Aпелација одлучи - притворените за 27 април остануваат во Шутка

пред 2 месеци - Канал 5 - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки...

Апелација ги одби жалбите 11 обвинети за насилствата во Собрание остануваат во притвор

Апелација ги одби жалбите: 11 обвинети за насилствата во Собрание остануваат во притвор

пред 2 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Во Апелација ќе се расправа за притворот на пратеникот Василевски

Во Апелација ќе се расправа за притворот на пратеникот Василевски

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

На јавна седница во Апелациониот суд денеска ќе се разгледува жалбата за притвор на пратеникот Сашо Василевски кој е еден од осомничените за насилството на 27 април во Собранието.

Шекеринска Испадна дека сите не спасувале а ние излеговме со крвави глави

Шекеринска: Испадна дека сите не спасувале, а ние излеговме со крвави глави

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Шекеринска: На крајот на месецов ќе ги споделам информациите за 27 април Министерката за одбрана Радмила Шекеринска не сака...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

пред 2 месеци - Прес 24 - Македонија

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија.

Во Апелација јавна седница за пратеникот Сашо Василевски

Во Апелација јавна седница за пратеникот Сашо Василевски

пред 2 месеци - Прес 24 - Македонија

Апелација за денеска во 12 часот и 30 минути закажа јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски.

Василевски не дојде на седницата на Апелација за притворот

Василевски не дојде на седницата на Апелација за притворот

пред 2 месеци - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски.

Апелација ги одби жалбите Чавков Дурловски Јовановски  остануваат во притвор

Апелација ги одби жалбите, Чавков, Дурловски, Јовановски....остануваат во притвор

пред 2 месеци - 24 вести - Македонија

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април.

Апелација Чавков Дурловски Илиевски остануваат во притвор

Апелација: Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор

пред 2 месеци - A1on - Македонија

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки...

Апелација Обвинетите за крвавиот четврток остануваат во притвор

Апелација: Обвинетите за „крвавиот четврток“ остануваат во притвор

пред 2 месеци - Нова ТВ - Македонија

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил.

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски тој не дојде на седницата

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

пред 2 месеци - Канал 5 - Македонија

На седницата присуствува само неговиот адвокат Александар Новакоски. Изминатите два дена апелациските судии на јавни седници ги разгледуваа жалбите поднесени од дел од осомничените за настаните во македонското Собрание.

Со притворот на Василевски притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале рече адвокатот

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

пред 2 месеци - Весник - Македонија

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Со притворот на Василевски притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале рече адвокатот

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

пред 2 месеци - Макфакс - Македонија

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Василевски не сакал да дојде на јавната седница во Апелација

Василевски не сакал да дојде на јавната седница во Апелација

пред 2 месеци - 24 вести - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски не беше спроведен од притворското одделение во затворот Шутооризари до Апелациониот суд на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжувањето на притворот поради настаните во Собранието на 27 април.

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

пред 2 месеци - Весник - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот.

Времеплов
x