20
Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот факултет во Скопје, земјотресот е почувствуван од населението во околината на Каратманово и Велес, со интензитет од четири степени според Европската Макросеизмичка Скала.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Вечерва во 19 часот и 7 минути во Велес беше почувствуван земјотрес со јачина од 2,6 степени. Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри северо-источно од Велес на длабочина од 1 километар.

Земјотрес вечерва во Македонија

Земјотрес вечерва во Македонија

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес. Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

ЗЕМЈОТРЕС ВО ВЕЛЕС  Попладнево посилен земјотрес го потресе централниот дел на Македонија

ЗЕМЈОТРЕС ВО ВЕЛЕС: Попладнево посилен земјотрес го потресе централниот дел на Македонија!

пред 3 месеци - Infomax - Без катеторија

Земјотрес со јачина од 2.6 степени го потресе централниот дел на Македонија Земјотрес во точно 18.07 минути во близина на Велес, со епицентар на 6 километри јужно од Лозово на длабочина од 1 километар, земјотрес ги потресе велешани.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

пред 3 месеци - Нова ТВ - Македонија

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19 часот и 7 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.

Земјотрес вечерва близу Велес

Земјотрес вечерва близу Велес

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во БиХ  почувствуван и во Хрватска

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

пред 3 месеци - Вечер - Балкан

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот.

Земјотрес во БиХ  почувствуван и во Хрватска

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

пред 3 месеци - Весник - Балкан

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот.

Земјотрес во БиХ  почувствуван и во Хрватска

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

пред 3 месеци - Макфакс - Балкан

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот.

Земјотрес во БиХ  почувствуван и во Хрватска

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

пред 3 месеци - A1on - Балкан

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот.

Силен земјотрес во БиХ  почувствуван и во Хрватска

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

пред 3 месеци - Либертас - Свет

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот.

Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес почувствуван во Македонија

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Земјотрес се почувствува вчера во Македонија. Земјотрес од Грција вечерва е почувствуван во Македонија. Потресот со јачина од 2,7 по Рихтер бил на длабочина од 5 километри.

Слаб земјотрес во дојранскиот регион

Слаб земјотрес во дојранскиот регион

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени попладнево бил почувствуван во регионот на Дојран. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 23 километри јужно од Стар Дојран во Република Грција.

Времеплов
x