20
Реал лесно и убедливо го совлада Химки

Реал лесно и убедливо го совлада Химки

пред 2 месеци - Канал 5 - Кошарка

На средбата која се одигра вечерва во Москва, составот на Реал го совлада Химки со 95-78. Најефикасен со 16 поени во победничката...

Звезда без Антиќ падна во Истанбул  Реал го декласира Химки

Звезда без Антиќ падна во Истанбул, Реал го декласира Химки

пред 2 месеци - Top Sport - Кошарка

Анадолу Ефес и Реал Мадрид запишаа победи во првите мечеви од денешната програма во 17.коло, во кошаркарската Евролига. Ефес ја победи Црвена звезда 104:95, а Реал во Русија го декласира Химки 95:78.

Без Перо не оди  и не оди

Без Перо не оди, и не оди...

пред 2 месеци - Sportmedia - Кошарка

Без помошта на најдобриот наш кошаркар, Црвена Звезда не помина на Босфорот. Славеше Анадолу Ефес со сигурни (104:95) Кошаркарите...

Црвена Звезда без Антиќ немаше шанси против Ефес

Црвена Звезда без Антиќ немаше шанси против Ефес

пред 2 месеци - Дерби - Кошарка

Црвена Звезда е поразена од Анадолу Ефес со 104:95 во натпревар од кошаркарската Евролига, на кој не настапи нашиот интернационалец Перо Антиќ.

Перо повреден  не игра против  пиварите

Перо повреден. не игра против „пиварите"

пред 2 месеци - Sportmedia - Кошарка

Перо Антиќ не е во составот на Црвена Звезда за евролигашкиот дуел со Анадолу Ефес. Перо Антиќ не е во составот на Црвена Звезда за евролигашкиот дуел со Анадолу Ефес.

Перо Антиќ е доказ дека квалитетот е вечен

Перо Антиќ е доказ дека квалитетот е вечен!

пред 2 месеци - Sportmedia - Кошарка

„Посебно сум среќен поради Перо Антиќ. Знам колкав 'звездаш' е. Сјајен тип е, и знам колку сакаше да се врати во Црвена Ѕвезда.

Времеплов
x