20
Баерн продолжи каде што застана

Баерн продолжи каде што застана

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Хамес Родригез постигна фантастичен гол за да го комплетира триумфот на Баерн Минхен од 3:1 на гостувањето кај Баер Леверкузен во првиот меч од Бундеслигата во 2018 година.

Мајсторија на Хамес Родригез  ова не го бранат ни двајца голмани

Мајсторија на Хамес Родригез, ова не го бранат ни двајца голмани

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот „Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната во Бундеслигата, вечерва на стартот од 18.

Времеплов
x