20
Домаќинот пресилен за Србија

Домаќинот пресилен за Србија

пред 3 месеци - Сител - Ракомет

Со доминација на вардаровото трио Циндриќ-Карачиќ-Чупиќ домаќинот на ЕП во ракомет, Хрватска убедливо со 32-22 ја совлада Србија на стартот од шампионатот.

Гигу спречи норвешка сензација во Пореч

Гигу спречи норвешка сензација во Пореч

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Франција со победа стартуваше на Европското првенство, откако во драматичен меч, со голот на Гигу во последната минута ја победи Норвешка 32:21 (15:17).

Хрватска убедливо против Србија  Французите со еден разлика ја совладаа Норвешка

Хрватска убедливо против Србија, Французите со еден разлика ја совладаа Норвешка

пред 3 месеци - A1on - Ракомет

Домаќинот Хрватска со убедливи 10 разлика славеше против селекцијата на Србија во првото коло од фазата по групи на Европското првенство во ракомет.

Чупиќ   Карачиќ   Циндриќ   Трилингот  кој ја избомбардира Србија од сите позиции

Чупиќ – Карачиќ – Циндриќ: „Трилингот" кој ја избомбардира Србија од сите позиции

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

На крајот, сигурни, убедливи плус десет (32:22) за „каубоите“, и најава дека тимот на Лино Червар и „вардаровите шампионски сили“ е спремен да оди докрај.

Хрватска пресилна за Србија  Франција драматично до прва победа на ЕП

Хрватска пресилна за Србија, Франција драматично до прва победа на ЕП

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватска славеше убедливо во балканското дерби против Србија (32:22) на денеска започнатото ракометно Европско првенство,...

Времеплов
x